V Austrálii nám scházela hlavně rychlost na rovinkách, hodnotí Ferrari

Ferrari nepřímo přiznalo, že nejvíc musí pracovat na své pohonné jednotce. Ta je největší slabinou monopostu F14 T.
V Austrálii nám scházela hlavně rychlost na rovinkách, hodnotí Ferrari

V Melbourne nemohli Fernando Alonso a Kimi Räikkönen ani pomýšlet na vítězství, ale aerodynamikou to nebylo.

„Spolehlivost našeho vozu byla dobrá, stejně jako naší pohonné jednotky, a to nejen u Scuderie, ale také u našich zákaznických týmů,“ řekl zástupce šéfdesignéra Simone Resta.

„Další pozitivní aspekt, který vyplynul z víkendu v Melbourne, je, že F14 T podává dobré výkony, co se rychlosti v zatáčkách týče. Ale také jsme viděli, že nám trochu schází maximální rychlost, což ztěžovalo předjíždění ostatních vozů na trati.“

Na významný posun vpřed stačí bezproblémový víkend bez chyb, věří Räikkönen

Na významný posun vpřed stačí bezproblémový víkend bez chyb, věří Räikkönen

Aerodynamika hraje v Malajsii větší roli než v Austrálii, takže Ferrari má naději na lepší výsledek. Resta míní, že F14 T v každém případě má potenciál.

„Určitě má větší prostor pro vývoj než naše vozy z minulých sezón, což je dobrá zpráva. Nicméně během závodního víkendu se můžeme jen snažit dostat maximum z toho, co budeme mít na trati v Malajsii a pak o týden později v Bahrajnu. Půjdeme dál vpřed touto cestou.“

V jedné oblasti se maranellská stáj nechce zhoršit za žádnou cenu. „Spolehlivost je pro nás vždy tím nejdůležitějším faktorem, bez spolehlivého auta nemůžete vyhrát tituly,“ dodal Resta.

Další článek: Problémy z Austrálie se v Malajsii nebudou opakovat, dušuje se Renault