V Austinu si pochvalují seriál na Netflixu. Mají díky němu rekordní prodeje

USA a F1 nejdou dohromady? V Austinu by s tím nesouhlasili. Šéf Okruhu Amerik přemýšlí, kam umístí další tribuny.

O závod v Austinu je zájem. V roce 2018 se víkendu zúčastnilo 263 160 fanoušků – z toho 111 580 v den závodu, což představovalo čtvrtou nejvyšší účast v sezóně F1.

Letos je zájem ještě větší. Šéf okruhu Bobby Epstein pro ESPN uvedl, že přemýšlí, kde umístit další tribuny. Už nyní je jisté, že letošní návštěvnost bude větší než ta loňská.

Jedním z klíčů „texaského úspěchu“ je podle Epsteina doprovodný program, který tvoří i hudební produkce. V průběhu víkendu se vždy konají koncerty některé z velkých hvězd. Letos vystoupí Pink a Imagine Dragons

K letošnímu prodeji ale přispěl také seriál o F1 na Netflixu s názvem Drive to Survive.

„Seriál na Netflixu je největší podporou pro americké fanoušky, co jsme měli, pokud jde o prodej vstupenek,“ řekl Epstein. „Všechny naše průzkumy o nových zákaznících naznačují, že to mělo obrovský dopad a velký přínos pro F1.“

V Austinu už také přemýšlejí o smlouvě po roce 2021. Epstein uvedl, že bude chtít krátkodobou smlouvu, která je podle něj výhodná pro obě strany, které k ničemu nezavazuje na mnoho let dopředu.

F1 chce dlouhodobě druhý závod v USA. Mluvilo se o New Jersey, Las Vegas a jako poslední místo bylo zmíněno Miami, kde se však jednání komplikují. 

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Mercedes se o letní přestávce věnoval zlepšení své pohonné jednotky

Témata článku: ,