V Austinu mi scházela rychlost, připouští Kovalainen

Heikki Kovalainen sice měl v Grand Prix USA technické problémy s vozem, ale přiznal, že ty nevysvětlují úplně všechno.
V Austinu mi scházela rychlost, připouští Kovalainen

Zatímco Romain Grosjean dokázal konkurovat red bullům a postavil se na druhý nejvyšší stupeň vítězů, Kovalainen hned po startu vypadl z první desítky a už se do ní nikdy nevrátil.

"Závod nešel tak, jak jsem chtěl, a nejsem si jistý, jestli to bylo vozem, nebo jestli trochu zrezivěl jezdec!" řekl Fin. "Měli jsme problém s předním křídlem, které ztrácelo přítlak, což mělo za následek ztrátu rychlosti, ale to se později zlepšilo, když jsme vyměnili přední křídlo."

"Také tu byl problém s KERS v polovině závodu, i když ne dost velký na to, aby se tím vysvětlil nedostatek mé závodní rychlosti! Podíváme se na data a snad to v Brazílii zvládneme mnohem lépe."

Do neděle se ale Kovalainenovi dařilo, osmé místo v kvalifikaci bylo vzhledem k situaci dobrým výsledkem. Pro Brazílii je proto optimista.

"Kromě závodu to byl v Austinu povzbudivý víkend, takže se cítím dobře připravený. Auto je určitě rychlé. Je fantastické jezdit, když to jde hned dobře, takže pokud překonáme problémy z Austinu, tak tu určitě je potenciál pro dobrý výsledek."

"Nemyslím, že jsme víkend mohli začít o moc líp než posledně, ale určitě ho můžeme zakončit lépe! Uvidíme, mým cílem je pomoci týmu splnit si cíl v poháru konstruktérů, takže se budu snažit až do konce."

Svého návratu do závodního kokpitu v žádném případě nelituje. "Pokud jsem měl znovu závodit, tak pravděpodobnější to bylo u Caterhamu, ale když přišla tahle příležitost, ukázalo to, že má smysl zůstat ve formuli 1 a nezaměřit se na něco jiného."

"Je to sranda, jak se věci můžou ve formuli 1 rychle změnit, můžou se změnit najednou. Takže se musíte soustředit na to, co vám říká srdce, kde si myslíte, že byste měli být, a snažit jít dál za svým snem."

Další článek: FIA vyhlásila soutěž o nejlepší motoristický moment roku