V Austinu mi scházela rychlost, připouští Kovalainen

Heikki Kovalainen sice měl v Grand Prix USA technické problémy s vozem, ale přiznal, že ty nevysvětlují úplně všechno.
V Austinu mi scházela rychlost, připouští Kovalainen

Zatímco Romain Grosjean dokázal konkurovat red bullům a postavil se na druhý nejvyšší stupeň vítězů, Kovalainen hned po startu vypadl z první desítky a už se do ní nikdy nevrátil.

"Závod nešel tak, jak jsem chtěl, a nejsem si jistý, jestli to bylo vozem, nebo jestli trochu zrezivěl jezdec!" řekl Fin. "Měli jsme problém s předním křídlem, které ztrácelo přítlak, což mělo za následek ztrátu rychlosti, ale to se později zlepšilo, když jsme vyměnili přední křídlo."

"Také tu byl problém s KERS v polovině závodu, i když ne dost velký na to, aby se tím vysvětlil nedostatek mé závodní rychlosti! Podíváme se na data a snad to v Brazílii zvládneme mnohem lépe."

Do neděle se ale Kovalainenovi dařilo, osmé místo v kvalifikaci bylo vzhledem k situaci dobrým výsledkem. Pro Brazílii je proto optimista.

"Kromě závodu to byl v Austinu povzbudivý víkend, takže se cítím dobře připravený. Auto je určitě rychlé. Je fantastické jezdit, když to jde hned dobře, takže pokud překonáme problémy z Austinu, tak tu určitě je potenciál pro dobrý výsledek."

"Nemyslím, že jsme víkend mohli začít o moc líp než posledně, ale určitě ho můžeme zakončit lépe! Uvidíme, mým cílem je pomoci týmu splnit si cíl v poháru konstruktérů, takže se budu snažit až do konce."

Svého návratu do závodního kokpitu v žádném případě nelituje. "Pokud jsem měl znovu závodit, tak pravděpodobnější to bylo u Caterhamu, ale když přišla tahle příležitost, ukázalo to, že má smysl zůstat ve formuli 1 a nezaměřit se na něco jiného."

"Je to sranda, jak se věci můžou ve formuli 1 rychle změnit, můžou se změnit najednou. Takže se musíte soustředit na to, co vám říká srdce, kde si myslíte, že byste měli být, a snažit jít dál za svým snem."

Další článek: FIA vyhlásila soutěž o nejlepší motoristický moment roku

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00