V Austinu mi scházela rychlost, připouští Kovalainen

Heikki Kovalainen sice měl v Grand Prix USA technické problémy s vozem, ale přiznal, že ty nevysvětlují úplně všechno.
V Austinu mi scházela rychlost, připouští Kovalainen

Zatímco Romain Grosjean dokázal konkurovat red bullům a postavil se na druhý nejvyšší stupeň vítězů, Kovalainen hned po startu vypadl z první desítky a už se do ní nikdy nevrátil.

"Závod nešel tak, jak jsem chtěl, a nejsem si jistý, jestli to bylo vozem, nebo jestli trochu zrezivěl jezdec!" řekl Fin. "Měli jsme problém s předním křídlem, které ztrácelo přítlak, což mělo za následek ztrátu rychlosti, ale to se později zlepšilo, když jsme vyměnili přední křídlo."

"Také tu byl problém s KERS v polovině závodu, i když ne dost velký na to, aby se tím vysvětlil nedostatek mé závodní rychlosti! Podíváme se na data a snad to v Brazílii zvládneme mnohem lépe."

Do neděle se ale Kovalainenovi dařilo, osmé místo v kvalifikaci bylo vzhledem k situaci dobrým výsledkem. Pro Brazílii je proto optimista.

"Kromě závodu to byl v Austinu povzbudivý víkend, takže se cítím dobře připravený. Auto je určitě rychlé. Je fantastické jezdit, když to jde hned dobře, takže pokud překonáme problémy z Austinu, tak tu určitě je potenciál pro dobrý výsledek."

"Nemyslím, že jsme víkend mohli začít o moc líp než posledně, ale určitě ho můžeme zakončit lépe! Uvidíme, mým cílem je pomoci týmu splnit si cíl v poháru konstruktérů, takže se budu snažit až do konce."

Svého návratu do závodního kokpitu v žádném případě nelituje. "Pokud jsem měl znovu závodit, tak pravděpodobnější to bylo u Caterhamu, ale když přišla tahle příležitost, ukázalo to, že má smysl zůstat ve formuli 1 a nezaměřit se na něco jiného."

"Je to sranda, jak se věci můžou ve formuli 1 rychle změnit, můžou se změnit najednou. Takže se musíte soustředit na to, co vám říká srdce, kde si myslíte, že byste měli být, a snažit jít dál za svým snem."

Diskuze (10) Další článek: FIA vyhlásila soutěž o nejlepší motoristický moment roku
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00