V Austinu by byli rádi, kdyby se jelo v USA více závodů

V roce 2012 se F1 vrátila do Spojených států. V texaském Austinu se královně motorsportu docela daří. Pořadatelé vítají, že se pojede také v Mexiku a nevadil by jim ani další závod v USA.
V Austinu by byli rádi, kdyby se jelo v USA více závodů

Není to tak dávno, co se diskutovalo o závodu v New Jersey. Nakonec z toho sešlo, ale v Austinu by další závod v USA uvítali. Přesněji řečeno jim jde o to, aby bylo více závodů v americkém časovém pásmu a F1 tak byla více populární.

„Čím více toho může být vysíláno živě pro americké publikum, tím větší máme šanci přilákat fanoušky, protože nikdo se rád neprobudí ráno a nesleduje sportovní událost s tím, že už zná výsledek,“ řekl šéf Austinu Bobby Epstein pro Crash.net.

„Pokud bude F1 v Mexiku, případně se přidá New York, Florida nebo Kalifornie, myslím, že v Severní Americe s půl miliardou lidí může být více než jeden závod.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Vrátí se Kubica na okruhy?

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.