V Astonu Martin mají interní problémy, říká Ralf Schumacher

Aston Martin na tom letos není tak dobře, jako tomu bylo vloni. Podle Ralfa Schumachera to souvisí i s atmosférou uvnitř týmu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
V Astonu Martin mají interní problémy, říká Ralf Schumacher | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Vloni Aston Martin ještě pod názvem Racing Point bojoval o třetí místo v šampionátu, které by i získal, nebýt odečtení 15 bodů za známou aféru s brzdovými kanálky. Letos je Aston Martin zatím šestý a má po deseti závodech méně než polovinu bodů, co měl po deseti závodech vloni.

Tým dříve uvedl, že ho poškodila změna pravidel v zadní části vozu, která měla odlehčit pneumatikám. Vozy s nízkým sklonem mají trpět více. 

Ralf Schumacher věří, že převzetí týmu Lawrencem Strollem byl chytrý tah, ale myslí si, že otřesy v zákulisí členy týmu zneklidnily.

„Prostě zapomněli, že na tuto cestu musíte vzít s sebou i zaměstnance,“ řekl Schumacher deníku Sport Bild. „Nemůžete udělat přes noc z krávy tygra.“

Podle Schumachera čelí tým mnoha interním problémům. „Někteří inženýři zklamaně odešli a nyní se přijímají noví lidé. Obávám se, že v určitém okamžiku Stroll projekt zpochybní a odejde.“

Sebastian Vettel po skončení závodu v Silverstone tři hodiny sbíral odpadky na tribunách. Podle Schumachera by se měl však více soustředit na dění na trati.

Vettel po závodě sbíral odpadky z tribun

Vettel po závodě sbíral odpadky z tribun

„Na to má právo, ale nejdůležitější by mělo být to, aby měl svého týmového kolegu pod kontrolou. Sergio Pérez byl vloni vždy o dvě, tři desetiny rychlejší než Stroll. Když teď vidím Péreze v Red Bullu v souboji s Maxem Verstappenem, mělo by být pro Sebastiana snadné být trvale rychlejší než Stroll.“

Vettel má zatím 30 bodů, Stroll 18. Čtyřnásobnému šampionovi bodově hodně pomohlo pódium v Baku, kde získal za druhé místo 18 bodů.

Další článek: 1,8 milionu dolarů to stálo, Maxe to bolelo. Red Bull stále zvažuje kroky proti Hamiltonovi

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00