V Algarve to nebyl dobrý test, přiznal Pat Symonds

Renault zatím neví, proč R29 minulý týden zaostávalo.
Klepněte pro větší obrázekVedoucí inženýr Renaultu Pat Symonds přiznal, že první testy nového R29 týmu nevyšly podle představ. Francouzská stáj letošní model poprvé zkoušela minulý týden v portugalském Algarve. R29 bylo na suché trati nejpomalejší ze všech.

„Byl jsem zklamaný. Nebyl to dobrý test,“ komentoval to Symonds.

Pilot týmu Fernando Alonso si během testů stěžoval na špatné ovládání a nedostatek přilnavosti. Symonds zatím netuší, proč přesně jejich model v Portugalsku zaostával.

„Aerodynamická mapa nových aut je úplně jiná. Možná, že jsme to dostatečně nezohlednili v nastavení,“ připustil.

Týmový šéf Flavio Briatore a Fernando Alonso dali při uvedení nového auta najevo, že letos chtějí bojovat o titul. První krok se ale moc nevydařil. R29 bylo na suchu dokonce pomalejší než nový model Williamsu FW31. Williams přitom vloni skončil až osmý a spíše skromná očekávání má i pro letošek.

„Rychlost Williamsu na mě udělala dojem, to nepochybně. V současné době jsou asi rychlejší než my,“ řekl Symonds.

Vedoucí inženýr Renaultu si přesto myslí, že jejich auto pro letošní rok je lepší, než vypadá na výsledkové listině z Algarve. Než začne sezona, dozná R29 dalších změn v aerodynamice.

„Nemůžeme dát dohromady konečné nastavení, dokud nebudeme mít hotovou veškerou aerodynamiku,“ vysvětlil Symonds. „Uvidíme, co bude v dalších testech,“ dodal.
Další článek: FIA upřesnila penalizace a možnosti výměny motorů

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10