V aféře banky HSBC figurují i lidé z F1, včetně Alonsa (aktualizováno)

Na světě je nový obří skandál. Švýcarská banka s britskými kořeny HSBC podle zjištění novinářů pomáhala některým lidem a organizacím ve vyhýbání se placení daní. Mezi jmény figurují také prominentní jména z formule 1.
V aféře banky HSBC figurují i lidé z F1, včetně Alonsa (aktualizováno)

K dispozici je poměrně rozsáhlý seznam asi 100 000 účtů, na kterých má být přes 100 miliard dolarů. 

Podle novináře Jamese Allena na něm figuruje i několik jmen z oblasti motorsportu a to konkrétně: Fernando Alonso, Flavio Briatore, Heikki Kovalainen a Valentino Rossi. Obvykle se jedná o údaje několik let staré (zhruba kolem roku 2006).

Alonso měl být v nějakém spojení se čtyřmi bankovními účty, na kterých bylo uloženo 42,3 milionů dolarů. Flavio Briatore se pak vyskytuje u účtů, na kterých bylo 73 milionů dolarů.

Je potřeba si uvědomit, že Alonso v té době ve Švýcarsku žil, takže účet v této zemi není ničím překvapivým. Jeho jméno, stejně jako jména ostatních na inkriminovaném seznamu nutně neznamenají, že by se dotyční dopustili daňových úniků.

Informace nicméně už zajímají orgány z desítek zemí. Právník Valentina Rossiho mezitím potvrdil, že se jedná o starou záležitost a jeho klient se už s italskými úřady vypořádal zaplacením částky 30 milionů euro.

Aktualizace: Na seznamu má být také Michael Schumacher nebo nedávno zesnulý šéf Santanderu.

Aktualizace: Podle Alonsova manažéra Luise Garcíi Abada byly všechny příjmy zdaněny a nahlášeny ve Španělsku. Poté, co se Alonso ze Švýcarska odstěhoval, byl jeho majetek přesunut do Španělska. Alonso měl účty u HSBC už od roku 2001, tedy před aférou.

Podrobnosti o jednotlivých osobnostech:

HSBC

Švýcarská větev britské banky HSBC dlouhá léta pomáhala svým bohatým klientům vyhýbat se placení daní a spravovala černá konta desítkám tisíc zákazníků z celého světa, včetně zločinců a obchodníků se zbraněmi, ale i známých podnikatelů, politiků a celebrit. Vyplývá to z výsledků investigativní práce desítek novinářů. Další podrobnosti na E15.cz

Další článek: Vše při starém, nejrychleji jezdí vozy s motorem Mercedes

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10