V Abú Zabí dostanou příležitost nováčci i zkušení testovači

Po poslední Grand Prix sezóny se v Abú Zabí uskuteční testy mladých talentů. Většina týmů již oznámila, koho posadí za volant své formule 1.
V Abú Zabí dostanou příležitost nováčci i zkušení testovači

Testy určené pro nezávodní jezdce se uskuteční na okruhu Yas Marina 16. a 17. listopadu. Týmy zůstanou v místě konání posledního závodu dva týdny. 19. a 20. listopadu se odehrají první testy s pneumatikami Pirelli.

V testu mladých talentů se objeví i zkušenější jezdci, McLaren zatím potvrdil jen svého dlouhodobého testovacího pilota Garyho Paffetta. Podle Auto Motor und Sport by druhý den mohl do kokpitu usednout Oliver Turvey. Ferrari dá oba dny příležitost Julesovi Bianchimu, jenž závodí v GP2 a je studentem maranellské jezdecké akademie.

Force India nasadí Paula di Restu, kterého se snaží Mercedes protlačit do závodní sedačky. Pokud tým Vidžaje Mallyi do té doby neohlásí jezdecké složení pro sezónu 2011, mohl by test v Abú Zabí být rozhodující. Je ale možné, že Skot nebude jezdit sám.

Sauber se vydal mexickou cestou, pracovat budou jezdci, jejichž angažmá začíná sezónou 2011. Jeden den nechá hinwilská stáj jezdit závodního pilota Sergia Péreze, druhý den bude pracovat testovací jezdec Esteban Gutierrez.

Stáje Dietricha Mateschitze dají k dispozici své vozy Danielu Ricciardovi (Red Bull Racing) a Jeanu-Ericovi Vergnemu (Toro Rosso). U Renaultu měl předem rezervované místo vítěz Světové série, jímž se letos stal Michail Alešin. Druhý den by do vozu mohl usednout některý z jezdců Gravity, například Ho-Pin Tung.

Williams zatím rozhodl také jen o jednom jezdci. Jistotu má mistr formule 2 Dean Stoneman, svézt by se ale mohl také Valtteri Bottas. Virgin bude dál testovat s Jeromem D´Ambrosiem a Liuzem Raziou.

Zatím žádná jména neoznámily týmy Mercedes, Lotus a HRT.

Diskuze (28) Další článek: Fotogalerie: Středa v Jeongamu
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
14:13 | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.
23. května | Brendon Hartley je překvapen, že se mluví o jeho budoucnosti. Má prý smlouvu...
23. května | Po problémech ve Španělsku bude Ferrari v Monaku testovat starší zavěšení.
23. května | Aston Martin se v průběhu 9 měsíců rozhodne, zda vstoupí do F1 jako dodavatel motorů.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10