V Abú Zabí dostanou příležitost nováčci i zkušení testovači

Po poslední Grand Prix sezóny se v Abú Zabí uskuteční testy mladých talentů. Většina týmů již oznámila, koho posadí za volant své formule 1.
V Abú Zabí dostanou příležitost nováčci i zkušení testovači

Testy určené pro nezávodní jezdce se uskuteční na okruhu Yas Marina 16. a 17. listopadu. Týmy zůstanou v místě konání posledního závodu dva týdny. 19. a 20. listopadu se odehrají první testy s pneumatikami Pirelli.

V testu mladých talentů se objeví i zkušenější jezdci, McLaren zatím potvrdil jen svého dlouhodobého testovacího pilota Garyho Paffetta. Podle Auto Motor und Sport by druhý den mohl do kokpitu usednout Oliver Turvey. Ferrari dá oba dny příležitost Julesovi Bianchimu, jenž závodí v GP2 a je studentem maranellské jezdecké akademie.

Force India nasadí Paula di Restu, kterého se snaží Mercedes protlačit do závodní sedačky. Pokud tým Vidžaje Mallyi do té doby neohlásí jezdecké složení pro sezónu 2011, mohl by test v Abú Zabí být rozhodující. Je ale možné, že Skot nebude jezdit sám.

Sauber se vydal mexickou cestou, pracovat budou jezdci, jejichž angažmá začíná sezónou 2011. Jeden den nechá hinwilská stáj jezdit závodního pilota Sergia Péreze, druhý den bude pracovat testovací jezdec Esteban Gutierrez.

Stáje Dietricha Mateschitze dají k dispozici své vozy Danielu Ricciardovi (Red Bull Racing) a Jeanu-Ericovi Vergnemu (Toro Rosso). U Renaultu měl předem rezervované místo vítěz Světové série, jímž se letos stal Michail Alešin. Druhý den by do vozu mohl usednout některý z jezdců Gravity, například Ho-Pin Tung.

Williams zatím rozhodl také jen o jednom jezdci. Jistotu má mistr formule 2 Dean Stoneman, svézt by se ale mohl také Valtteri Bottas. Virgin bude dál testovat s Jeromem D´Ambrosiem a Liuzem Raziou.

Zatím žádná jména neoznámily týmy Mercedes, Lotus a HRT.

Diskuze (28) Další článek: Fotogalerie: Středa v Jeongamu
13:12 | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
13:12 | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
11:34 | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.
11. ledna | Pierre Gasly se zúčastní Závodu šampionů. Jede se v Mexiku za týden.