V Abú Dhabí nás čeká finská bitva, Botttas chce čtvrté místo

Valtteri Bottas by velmi rád ukořistil čtvrté místo v šampionátu a porazil tak Räikkönena.
V Abú Dhabí nás čeká finská bitva, Botttas chce čtvrté místo

V šampionátech se už bojuje pouze o drobky. Zajímavé by to ještě mohlo být mezi šestým Lotusem a sedmým Toro Rosso (rozdíl 9 bodů). V šampionátu jezdců je to pak nejtěsnější mezi Räikkönenem a Bottasem.

Bottas je aktuálně čtvrtý, ale Räikkönen na něj ztrácí pouhý bod. Je tak velmi pravděpodobné, že lepší konečné místo získá ten, kdo dokončí závod v Abú Dhabí na lepší pozici, což zmiňuje i Bottas.

Může to být přitom i souboj přímý. Oba Finové se zejména v posledních závodech na tratí skutečně potkali a dvakrát to skončilo vzájemnou kolizí.

„Do posledního závodu vstupuji na čtvrtém místě v šampionátu jezdců, pouhý bod před pátým,“ napsal Bottas na stránky Williamsu.

„Vím, že mnoho lidi by řeklo, že není důležité, zda v šampionátu skončíte čtvrtí, pátí nebo šestí. Ale já se na to takto nedívám. Pro mě je každá pozice důležitá. Chci skončit v šampionátu tak vysoko, jak je to jen možné.“

Klepněte pro větší obrázek

V Grove by jistě měli radost z porážky jednoho Ferrari, ale větší radost mají už teď z třetího místa v Poháru konstruktérů.

„Dokonce i pro jezdce znamená výsledek v Poháru konstruktérů hodně, protože je pěkné zajistit co nejlepší pozici,“ píše Bottas. „Je to stejná konečná pozice jako v loňském roce. Jsem hrdý, že jako menší tým můžeme bojovat s největšími týmy.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham, Lars Baron

Další článek: Někdy až moc agresivní, ale budoucí hvězda, hodnotí Vettel Verstappena

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00