V Abú Dhabí nás čeká finská bitva, Botttas chce čtvrté místo

Valtteri Bottas by velmi rád ukořistil čtvrté místo v šampionátu a porazil tak Räikkönena.
V Abú Dhabí nás čeká finská bitva, Botttas chce čtvrté místo

V šampionátech se už bojuje pouze o drobky. Zajímavé by to ještě mohlo být mezi šestým Lotusem a sedmým Toro Rosso (rozdíl 9 bodů). V šampionátu jezdců je to pak nejtěsnější mezi Räikkönenem a Bottasem.

Bottas je aktuálně čtvrtý, ale Räikkönen na něj ztrácí pouhý bod. Je tak velmi pravděpodobné, že lepší konečné místo získá ten, kdo dokončí závod v Abú Dhabí na lepší pozici, což zmiňuje i Bottas.

Může to být přitom i souboj přímý. Oba Finové se zejména v posledních závodech na tratí skutečně potkali a dvakrát to skončilo vzájemnou kolizí.

„Do posledního závodu vstupuji na čtvrtém místě v šampionátu jezdců, pouhý bod před pátým,“ napsal Bottas na stránky Williamsu.

„Vím, že mnoho lidi by řeklo, že není důležité, zda v šampionátu skončíte čtvrtí, pátí nebo šestí. Ale já se na to takto nedívám. Pro mě je každá pozice důležitá. Chci skončit v šampionátu tak vysoko, jak je to jen možné.“

Klepněte pro větší obrázek

V Grove by jistě měli radost z porážky jednoho Ferrari, ale větší radost mají už teď z třetího místa v Poháru konstruktérů.

„Dokonce i pro jezdce znamená výsledek v Poháru konstruktérů hodně, protože je pěkné zajistit co nejlepší pozici,“ píše Bottas. „Je to stejná konečná pozice jako v loňském roce. Jsem hrdý, že jako menší tým můžeme bojovat s největšími týmy.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham, Lars Baron

Diskuze (32) Další článek: Někdy až moc agresivní, ale budoucí hvězda, hodnotí Vettel Verstappena
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00