Už vloni se vědělo, že vozy s nízkým sklonem zasáhnou změny více, říká Szafnauer

Změny pravidel v oblasti podlahy, které měly snížit přítlak kvůli pneumatikám, zřejmě zasáhly více vozy s nízkým sklonem, mezi které patří Aston Martin nebo Mercedes. Podle šéfa Astonu se to vědělo už vloni.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Už vloni se vědělo, že vozy s nízkým sklonem zasáhnou změny více, říká Szafnauer | Foto: Getty Images / Peter Fox

Lewis Hamilton prohlásil, že změny pravidel měly za cíl zastavit Mercedes.

„Nejsem konspirační teoretik,“ řekl šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer pro Motorsport.com. „V loňském roce však poukázali ti, kteří jezdí s nízkým sklonem, že to na ně bude mít větší dopad než na ty, kteří jezdí s velkým sklonem. A měli jsme pravdu.“

Szafnauer popřel, že by pro návrh byly všechny týmy. V technické skupině, kde se hlasovalo orientačně, byly tři týmy proti. 

„Uvědomte si, že jen dva týmy mají koncept s nízkým sklonem, takže dokonce i jeden z týmů z vysokým sklonem byl proti. Rozhodně to nebylo jednomyslné. A nebylo by to ani schváleno pravidlem osmi z deseti. Protože tři hlasovali proti.“

Aston vloni ještě pod názvem Racing Point vyhrál závod a bojoval o třetí místo v Poháru konstruktérů. Letos to vypadá na horší formu.

„V závodních podmínkách jsme byli o něco konkurenceschopnější než v jednom kole. Ale ve srovnání s tím, kde jsme byli před pouhými několika měsíci, myslím tím před změnou pravidel, máme před sebou spoustu práce.“

Další článek: V Bahrajnu proběhly testy 18palcových pneumatik

Témata článku: ,

Aktuality

1. prosince | Rezervním jezdcem McLarenu ve F1 bude Alex Palou, který závodí v IndyCar (od roku 2024 tam bude závodit za McLaren). 
30. listopadu | Logan Sargeant bude ve formuli 1 závodit s číslem 2, které jako poslední používal Stoffel Vandoorne v roce 2018. 
30. listopadu | McLaren pro formuli E. Za volant se posadí René Rast a Jake Hughes 
30. listopadu | Za tým Virtuosi ve F2 budou v příštím roce jezdit Jack Doohan a Amaury Cordeel. Doohan je juniorem Alpine.