Už teď cítím velký pokrok, tvrdí po první jízdě s novým vozem Cunoda | Foto: Red Bull Content Pool

Foto: Red Bull Content Pool

Už teď cítím velký pokrok, tvrdí po první jízdě s novým vozem Cunoda

Júki Cunoda má za sebou první kilometry s novým monopostem VCARB 01. První dojmy Japonce jsou podle jeho slov pozitivní.

Loňská sezona týmu z Faenzy, který do konce uplynulého roku používal jméno AlphaTauri a nyní jej známe jako RB, příliš nevyšla, když v Poháru konstruktérů obsadil až osmou pozici.

Připomeňme, že za to mohla především mizérie z prvních dvou třetin ročníku 2023, během kterých stáj nasbírala pouhých pět bodů. Teprve po nasazení novinek, přišlo razantní zlepšení.

Júki Cunoda přitom věří, že by tým RB mohl na dobrou formu z konce loňské sezony navázat hned od začátku té nadcházející. Naději mu v tomto ohledu dodal i nedávný shakedown nového vozu VCARB 01, který japonský jezdec s týmem v minulém týdnu absolvoval.

„První jízda s vozem VCARB 01 proběhla hladce,“ prohlásil Cunoda, kterého cituje Autosport.

„Už teď jsem cítil oproti loňsku posun, a především jsem zaznamenal velký krok vpřed ve srovnání se stejnou dobou loni. Celkově bych řekl, že jde o snadněji ovladatelné auto. Necítil jsem ani žádný zásadní problém. Zatím mám pozitivní pocity,“ uvedl spokojeně Japonec, kterého čeká s týmem již čtvrtá sezona.

Doporučujeme

Články odjinud