Už nejsme v zemi nikoho, říká šéf Astonu Martin Krack | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Už nejsme v zemi nikoho, říká šéf Astonu Martin Krack

Stájový boss Mike Krack tvrdí, že je Aston Martin zpět v čelní skupině týmů.

Zatímco na úvod sezony v Bahrajnu obsadili jezdci týmu Aston Martin devátou a desátou příčku s tím, že měli velkou ztrátu na soupeře před sebou, ale zároveň i náskok před jejich pronásledovateli, v dalších závodech ukázaly zelené monoposty lepší formu.

Především ten, ve kterém sedí Fernando Alonso, který následně dojel pátý v Saúdské Arábii, šestý v Austrálii (i když se následně kvůli časovému trestu propadl) a šestý v Japonsku.

Podle šéfa týmu Mika Kracka je to potvrzení toho, že stáj ze Silverstone už není v tzv. zemi nikoho a že se plnohodnotně pohybuje mezi nejlepšími pěti týmy.

„Myslím, že se na tom můžeme shodnout, což je pozitivní. Zdá se, že jsme zpět v čelní skupině. Byli jsme před Mercedesem, takže je to velmi povzbudivé,“ uvedl Krack, kterého cituje Autosport.

„I když je v Bahrajnu (oproti Suzuce, pozn. red.) snazší předjíždět, nikdy jsme tady nebyli pod tlakem (ze strany Mercedesu). Uvidíme, zda to potvrdí i další závody,“ nechce dělat Lucemburčan unáhlené závěry.

Krack rovněž tvrdí, že se Astonu Martin vyplatilo, že nechal Fernanda Alonsa startovat na měkké sadě pneumatik.

„Modlili jsme se, aby přišly mraky. A přišly! Pomohlo nám také přerušení závodu,“ prohlásil dále Krack, jenž zatím nechce hodnotit balíček s vylepšeními, který Aston Martin poprvé použil právě v Suzuce.

„V současné době vše zkoumáme a snažíme se to pochopit a kvantifikovat. Máme jen jeden vzorek dat. Auta jsou složitá a někdy potřebujete trochu více času, abyste skutečně pochopili, co se změnilo,“ vysvětlil Krack.

Doporučujeme

Články odjinud