Už nejsme loutkami řízenými přes vysílačku, říká Rosberg

Němec si pochvaluje omezení rádiové komunikace v letošní sezóně.
Už nejsme loutkami řízenými přes vysílačku, říká Rosberg

Nico Rosberg se nechal slyšet, že letošní změny pravidel týkajících se rádiové komunikace jsou pro formuli 1 dobrým krokem, neboť závodníci již před fanoušky nevypadají jako loutky ovládané z boxové zdi.

FIA v sezóně 2016 navázala na loňská omezení a výrazně okleštila komunikaci mezi závodníky a jejich inženýry ve snaze převést velkou část zodpovědnosti na pilota v kokpitu vozu.

Rosbergův týmový kolega Lewis Hamilton před začátkem letošního ročníku podotkl, že změny budou znamenat výrazně složitější situaci pro jezdce, na což Rosberg navazuje tvrzením, že nyní budou odměněni ti, kteří se na závody pečlivě připravují.

„Líbí se mi současný směr, protože záleží více na nás samotných,“ řekl Rosberg. „Co je teď důležitější, je předzávodní příprava, teď (s inženýrem) mnohem intenzivněji procházíme věci, které mi nemůže sdělovat během závodu.

V závodě je to dobré. Závodíme, zvládneme to sami a je to skutečná výzva, mně se to líbí. Lidé, kteří doma říkali, že vypadáme jako loutky řízené inženýry přes vysílačku, teď přestali, takže je to dobrý směr.“

Rosbergovým závodním inženýrem je nadále Tony Ross, který s ním spolupracoval po deset z dosavadních jedenácti sezón. Podle Němce stále hraje důležitou roli.

„Všichni mají důležité role, ale co se týče mého osobního vztahu a naladění auta, Tony přemýšlí jako já, což je důležité. Máme stejně myšlenkové pochody, což pomáhá, také mluvíme stejným jazykem, což se hodí. Máme spolu úzký vztah.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sainz neztrácí naději, že bude jezdit za Red Bull

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna