Už nechceme tomu druhému zničit kariéru, pochvaluje si Ricciardo současný vztah s Verstappenem

Když byli Daniel Ricciardo a Max Verstappen ve formuli 1 týmovými kolegy u Red Bullu, neměli podle Australana žádné osobní spory. Chtěli ale zničit kariéru toho druhého.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Už nechceme tomu druhému zničit kariéru, pochvaluje si Ricciardo současný vztah s Verstappenem | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Během sezón 2016 až 2018, kdy byli týmovými kolegy, získali pro Red Bull dohromady devět vítězství. V roce 2018 v Baku mezi nimi ale došlo také ke kolizi.

A ačkoliv Verstappen u Red Bullu čeká na podobně konkurenceschopného týmového kolegu, který mu bude stačit jako Ricciardo, Australan po dvou letech u Renaultu zamířil pro letošní sezónu k McLarenu.

„Myslím, že být přátelé je pro nás s Maxem nyní jednodušší ze dvou důvodů. Zaprvé už nejsme přímí konkurenti, nesnažíme se v zásadě zničit kariéru toho druhého!“ vysvětluje Ricciardo v rozhovoru pro Square Mile.

Bylo mi to jedno, vzpomíná Ricciardo na kolizi s týmovým kolegou Verstappenem v Baku

Bylo mi to jedno, vzpomíná Ricciardo na kolizi s týmovým kolegou Verstappenem v Baku

„A zadruhé. Samozřejmě, vyhrával jsem s ním závody a jako jeho týmový kolega také získával pole position, takže myslím, že vždy věděl o mé rychlosti a respektoval mě, ale teď, co jsem odešel, střídali se další a on měl různé týmové kolegy, myslím, že jeho respekt vůči mně se ještě zvýšil. Chci říct, nikdy jsme jeden druhého nenáviděli, jen jsme chtěli ukončit kariéru toho druhého! Je to tak jasné.“

Ricciardovi následovníci Pierre Gasly a Alexander Albon nedokázali s Verstappenem udržet krok.

„Popravdě věřím, že Red Bull věděl, co ve mně a Maxovi mají. Samozřejmě věděli, že jsme na nejvyšší úrovni a ano, možná očekávali, že budou trochu bojovat s tím, kdo po mně vyplní sedačku.

„Nevím, ale řekl bych, že někteří lidé mimo tým možná podcenili to, co jsme si s Maxem navzájem způsobili, abychom posunuli toho druhého na vyšší úroveň. Pierre a Alex na to evidentně nedokázali navázat. Nebo alespoň ne dost rychle.“

Verstappen se Péreze nebojí. Týmové kolegy musíte zničit, říká

Verstappen se Péreze nebojí. Týmové kolegy musíte zničit, říká

Váš názor Další článek: Větší šanci vrátit se do F1 mám přes roli u Red Bullu než přes DTM, říká Albon
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
8. prosince | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00