Už jsme riskovali dost, vysvětluje hrozbu bojkotu prezident GPDA De la Rosa

Jezdci chtějí, aby hlavním vzkazem jejich prohlášení nebyl potenciální bojkot GP Německa, ale obavy o bezpečnost.
Už jsme riskovali dost, vysvětluje hrozbu bojkotu prezident GPDA De la Rosa

Ve čtvrtek večer se piloti odhodlali k výjimečnému kroku a pohrozili, že pokud se budou na Nürburgringu opakovat problémy s pneumatikami, ze závodního víkendu odstoupí. S tímto stanoviskem souhlasí všichni členové Asociace jezdců Grand Prix (GPDA).

"Nemá cenu dál riskovat," uvedl prezident asociace Pedro de la Rosa pro Autosport. "Myslím, že všichni jezdci riskovali už dost v posledních několika závodech, hlavně v tom posledním. Bojkot není to slovo, je to o bezpečnosti."

Jezdci věří, že k naplnění hrozby nedojde, protože Pirelli přivezlo do Německa nové pneumatiky. "Všechny důkazy, data a informace od Charlieho (Whitinga) říkají, že to bude víc než stačit. Ale my musíme hovořit jasně ještě před začátkem víkendu, protože pokud dojde k nějakému vývoji, musíme být připraveni jako skupina. To je ta pointa," řekl De la Rosa.

Jezdci můžou o bojkotu uvažovat až do závodu na základě toho, co se bude dít v trénincích a kvalifikaci. Během závodu už hodlají svěřit svůj osud do rukou Charlieho Whitinga, který bude mít potřebné informace.

A co nečlenové GPDA, kterými jsou Kimi Räikkönen, Adrian Sutil a Valtteri Bottas? "Je nám jedno, kdo je členem GPDA nebo není, ten vzkaz je o bezpečnosti," odpověděl De la Rosa. "Pokud nás chtějí podpořit, budeme rádi, my je budeme podporovat vždy, ať jsou členové nebo ne."

Další článek: FIA vydala závazné parametry pro používání pneumatik na Nürburgringu

7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.
6. dubna | Racing Point jde stejnou cestou jako McLaren a Williams: část zaměstnanců na nucenou dovolenou a jezdci a vedení si sníží mzdy.
6. dubna | Část zaměstnanců Williamsu byla poslána na nucenou dovolenou. Vedení a jezdci si sníží mzdu o 20 %.