Už jsme riskovali dost, vysvětluje hrozbu bojkotu prezident GPDA De la Rosa

Jezdci chtějí, aby hlavním vzkazem jejich prohlášení nebyl potenciální bojkot GP Německa, ale obavy o bezpečnost.
Už jsme riskovali dost, vysvětluje hrozbu bojkotu prezident GPDA De la Rosa

Ve čtvrtek večer se piloti odhodlali k výjimečnému kroku a pohrozili, že pokud se budou na Nürburgringu opakovat problémy s pneumatikami, ze závodního víkendu odstoupí. S tímto stanoviskem souhlasí všichni členové Asociace jezdců Grand Prix (GPDA).

"Nemá cenu dál riskovat," uvedl prezident asociace Pedro de la Rosa pro Autosport. "Myslím, že všichni jezdci riskovali už dost v posledních několika závodech, hlavně v tom posledním. Bojkot není to slovo, je to o bezpečnosti."

Jezdci věří, že k naplnění hrozby nedojde, protože Pirelli přivezlo do Německa nové pneumatiky. "Všechny důkazy, data a informace od Charlieho (Whitinga) říkají, že to bude víc než stačit. Ale my musíme hovořit jasně ještě před začátkem víkendu, protože pokud dojde k nějakému vývoji, musíme být připraveni jako skupina. To je ta pointa," řekl De la Rosa.

Jezdci můžou o bojkotu uvažovat až do závodu na základě toho, co se bude dít v trénincích a kvalifikaci. Během závodu už hodlají svěřit svůj osud do rukou Charlieho Whitinga, který bude mít potřebné informace.

A co nečlenové GPDA, kterými jsou Kimi Räikkönen, Adrian Sutil a Valtteri Bottas? "Je nám jedno, kdo je členem GPDA nebo není, ten vzkaz je o bezpečnosti," odpověděl De la Rosa. "Pokud nás chtějí podpořit, budeme rádi, my je budeme podporovat vždy, ať jsou členové nebo ne."

Další článek: FIA vydala závazné parametry pro používání pneumatik na Nürburgringu

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00