Už jsme riskovali dost, vysvětluje hrozbu bojkotu prezident GPDA De la Rosa

Jezdci chtějí, aby hlavním vzkazem jejich prohlášení nebyl potenciální bojkot GP Německa, ale obavy o bezpečnost.
Už jsme riskovali dost, vysvětluje hrozbu bojkotu prezident GPDA De la Rosa

Ve čtvrtek večer se piloti odhodlali k výjimečnému kroku a pohrozili, že pokud se budou na Nürburgringu opakovat problémy s pneumatikami, ze závodního víkendu odstoupí. S tímto stanoviskem souhlasí všichni členové Asociace jezdců Grand Prix (GPDA).

"Nemá cenu dál riskovat," uvedl prezident asociace Pedro de la Rosa pro Autosport. "Myslím, že všichni jezdci riskovali už dost v posledních několika závodech, hlavně v tom posledním. Bojkot není to slovo, je to o bezpečnosti."

Jezdci věří, že k naplnění hrozby nedojde, protože Pirelli přivezlo do Německa nové pneumatiky. "Všechny důkazy, data a informace od Charlieho (Whitinga) říkají, že to bude víc než stačit. Ale my musíme hovořit jasně ještě před začátkem víkendu, protože pokud dojde k nějakému vývoji, musíme být připraveni jako skupina. To je ta pointa," řekl De la Rosa.

Jezdci můžou o bojkotu uvažovat až do závodu na základě toho, co se bude dít v trénincích a kvalifikaci. Během závodu už hodlají svěřit svůj osud do rukou Charlieho Whitinga, který bude mít potřebné informace.

A co nečlenové GPDA, kterými jsou Kimi Räikkönen, Adrian Sutil a Valtteri Bottas? "Je nám jedno, kdo je členem GPDA nebo není, ten vzkaz je o bezpečnosti," odpověděl De la Rosa. "Pokud nás chtějí podpořit, budeme rádi, my je budeme podporovat vždy, ať jsou členové nebo ne."

Další článek: FIA vydala závazné parametry pro používání pneumatik na Nürburgringu

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..