Už jsme riskovali dost, vysvětluje hrozbu bojkotu prezident GPDA De la Rosa

Jezdci chtějí, aby hlavním vzkazem jejich prohlášení nebyl potenciální bojkot GP Německa, ale obavy o bezpečnost.
Už jsme riskovali dost, vysvětluje hrozbu bojkotu prezident GPDA De la Rosa

Ve čtvrtek večer se piloti odhodlali k výjimečnému kroku a pohrozili, že pokud se budou na Nürburgringu opakovat problémy s pneumatikami, ze závodního víkendu odstoupí. S tímto stanoviskem souhlasí všichni členové Asociace jezdců Grand Prix (GPDA).

"Nemá cenu dál riskovat," uvedl prezident asociace Pedro de la Rosa pro Autosport. "Myslím, že všichni jezdci riskovali už dost v posledních několika závodech, hlavně v tom posledním. Bojkot není to slovo, je to o bezpečnosti."

Jezdci věří, že k naplnění hrozby nedojde, protože Pirelli přivezlo do Německa nové pneumatiky. "Všechny důkazy, data a informace od Charlieho (Whitinga) říkají, že to bude víc než stačit. Ale my musíme hovořit jasně ještě před začátkem víkendu, protože pokud dojde k nějakému vývoji, musíme být připraveni jako skupina. To je ta pointa," řekl De la Rosa.

Jezdci můžou o bojkotu uvažovat až do závodu na základě toho, co se bude dít v trénincích a kvalifikaci. Během závodu už hodlají svěřit svůj osud do rukou Charlieho Whitinga, který bude mít potřebné informace.

A co nečlenové GPDA, kterými jsou Kimi Räikkönen, Adrian Sutil a Valtteri Bottas? "Je nám jedno, kdo je členem GPDA nebo není, ten vzkaz je o bezpečnosti," odpověděl De la Rosa. "Pokud nás chtějí podpořit, budeme rádi, my je budeme podporovat vždy, ať jsou členové nebo ne."

Další článek: FIA vydala závazné parametry pro používání pneumatik na Nürburgringu

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00