Už je to zase starý dobrý Massa, chválí Smedley

Brazilec se po odchodu od Ferrari uvolnil a u Williamsu znovu našel svou ztracenou rychlost.
Už je to zase starý dobrý Massa, chválí Smedley

Výkony Felipeho Massy ke konci sezóny 2014 naznačují, že znovu našel svou ztracenou formu. Tvrdí to závodní ředitel Williamsu Rob Smedley.

Massa prožil náročný konec své kariéry u Ferrari, když v roce 2013 pouze jednou stanul na stupních vítězů. Letos u Williamsu se na pódium dostal třikrát, přičemž druhé místo ve finále v Abú Zabí bylo jeho nejlepším výsledkem od japonské velké ceny roku 2012.

Smedley, který s Brazilcem pracoval i u Ferrari, než jej v průběhu letošního roku následoval do Williamsu, řekl, že Massův výkon na okruhu Yas Marina, kde mu chyběly pouhé tři sekundy na vítězného Lewise Hamiltona, byl bezchybný.

„Když jsem se tu (u Williamsu) poprvé ukázal a viděl, jak uvolněný v tomto prostředí je, věděl jsem, že můžeme začít dosahovat výsledků, kterých by dosahovat měl,“ řekl Smedley.

„A myslím, že s postupující sezónou to všechno začalo zapadat do sebe, on si stále více užíval toho prostředí a byl lepší a lepší.

Massa prožil nejlepší závod sezóny

Massa prožil nejlepší závod sezóny

Myslím, že v Abú Zabí byl k vidění ten nejlepší Felipe. Byl absolutně bezchybný. Jedinkrát nešlápl vedle, podával zpátky spoustu informací, zapojil se do strategie.

Požádal jsem jeho závodního inženýra, aby ho nechal rozhodovat o poslední volbě pneumatik (Massa přezul na superměkké), on mu dal všechny informace a on řekl 'jdeme na to'.

Tohle dělají špičkoví závodníci. Špičkový závodník se zapojí a je tahounem. A nejen to, byl absolutně bezchybný, kola, ve kterých zajížděl do boxů a vyjížděl z nich, všechno. A to je ten nejlepší Felipe.“

Další článek: Správce Marussie rozprodá majetek týmu v aukci

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
11:05 | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
10:59 | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz
10:53 | Další změny převodovky a další penalizace. Albon klesne o pět míst na 15. pozici.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas