Už je to zase starý dobrý Massa, chválí Smedley

Brazilec se po odchodu od Ferrari uvolnil a u Williamsu znovu našel svou ztracenou rychlost.
Už je to zase starý dobrý Massa, chválí Smedley

Výkony Felipeho Massy ke konci sezóny 2014 naznačují, že znovu našel svou ztracenou formu. Tvrdí to závodní ředitel Williamsu Rob Smedley.

Massa prožil náročný konec své kariéry u Ferrari, když v roce 2013 pouze jednou stanul na stupních vítězů. Letos u Williamsu se na pódium dostal třikrát, přičemž druhé místo ve finále v Abú Zabí bylo jeho nejlepším výsledkem od japonské velké ceny roku 2012.

Smedley, který s Brazilcem pracoval i u Ferrari, než jej v průběhu letošního roku následoval do Williamsu, řekl, že Massův výkon na okruhu Yas Marina, kde mu chyběly pouhé tři sekundy na vítězného Lewise Hamiltona, byl bezchybný.

„Když jsem se tu (u Williamsu) poprvé ukázal a viděl, jak uvolněný v tomto prostředí je, věděl jsem, že můžeme začít dosahovat výsledků, kterých by dosahovat měl,“ řekl Smedley.

„A myslím, že s postupující sezónou to všechno začalo zapadat do sebe, on si stále více užíval toho prostředí a byl lepší a lepší.

Massa prožil nejlepší závod sezóny

Massa prožil nejlepší závod sezóny

Myslím, že v Abú Zabí byl k vidění ten nejlepší Felipe. Byl absolutně bezchybný. Jedinkrát nešlápl vedle, podával zpátky spoustu informací, zapojil se do strategie.

Požádal jsem jeho závodního inženýra, aby ho nechal rozhodovat o poslední volbě pneumatik (Massa přezul na superměkké), on mu dal všechny informace a on řekl 'jdeme na to'.

Tohle dělají špičkoví závodníci. Špičkový závodník se zapojí a je tahounem. A nejen to, byl absolutně bezchybný, kola, ve kterých zajížděl do boxů a vyjížděl z nich, všechno. A to je ten nejlepší Felipe.“

Další článek: Správce Marussie rozprodá majetek týmu v aukci

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.