Už ani jména jako Kimi Räikkönen se neobejdou bez sponzorů, lamentuje Klien

Před novou sezónou zbývá málo volných závodních sedaček a zájemců je mnoho. Jen někteří z nich ale disponují dostatečným množstvím peněz a nároky týmů jsou v tomto ohledu čím dál větší.
Už ani jména jako Kimi Räikkönen se neobejdou bez sponzorů, lamentuje Klien

Jedním z jezdců, kteří usilovně jednají o místě závodního jezdce v sezóně 2011, je Christian Klien, který letos odjel tři Grand Prix pro tým HRT. Ten potvrzuje praxi prodávání sedaček a dodává, že už ani velké jméno nic nezaručuje.

"Nikdy nebylo snadné získat místo," řekl. "Před časem jste měli největší šanci, když jste byli Brit, Francouz nebo Ital. Dnes jezdci přicházejí ze všech částí světa: Ruska, Indie, jihovýchodní Asie a brzy asi z Koreje a Číny. Takže je zřejmé, že dnes máte matematickou šanci menší."

"Kdo má za sebou vládu nebo ropnou společnost z rozvojové země, má nejlepší šanci být na roštu v roce 2011. Ekonomický faktor je v posledních deseti letech čím dál důležitější. Dokonce i velká jména, jako je Kimi Räikkönen v rallye, potřebují sponzory, aby si zajistila místo."

Rakouský pilot ale připomněl, že se platící nováčci nemusí týmům vyplatit, pokud rozbíjejí auta a nepřivážejí očekávané body. Klien má na kontě už 49 Grand Prix, takže patří mez zkušené piloty. Letos odjel sice jen tři závody, ale příští rok chce samozřejmě absolvovat celou sezónu.

"Pořád mám několik možností a HRT je samozřejmě jednou z nich," uvedl. "Ty tři odjeté závody byly nejlepší zkouškou, jakou jsem mohl před sezónou 2011 podstoupit. Z týmu se stává seriózní soutěžící, navzdory několika problémům. Už jsem zažil horší vyhlídky. Do března ještě zbývá čas."

Další článek: Button: KERS nám přinese výhodu vůči Ferrari a Red Bullu

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00