Úvodní závod IndyCar vyhrál v Texasu Scott Dixon

Nová sezóna šampionátu IndyCar odstartovala na oválu Texas Motor Speedway nedaleko Fort Worthu, z vítězství se raduje Dixon.

Na texaském oválu odstartoval z pole position úřadující šampion IndyCar Josef Newgarden a po většinu závodu bojoval na čele se Scottem Dixonem. Novozélandský pilot týmu Chipa Ganassiho nakonec souboj s mladším jezdcem stáje Penske zvládl lépe a první závod americké formulové série v roce 2020 vyhrál.

Preview: V Texasu startuje nová sezóna IndyCar

Preview: V Texasu startuje nová sezóna IndyCar

Dixon se zapsal do historie jako první pilot, který vyhrál s monopostem IndyCar osazeným ochranným aeroscreenem. Zároveň novozélandský pilot stáje Chip Ganassi Racing dosáhl na historický milník, aspoň jeden závod v šampionátu vyhrál už v osmnácti sezónách v řadě. Něčím takovým se může pyšnit jen legenda amerického motorsportu A. J. Foyt.

Dixonův sok Newgarden nakonec nedojel ani druhý, před Američana se totiž dokázal dostat ještě jeho týmový kolega z týmu Penske Francouz Simon Pagenaud, loňský šampion Indy 500.

Závod v Texasu se také nesl ve znamení návratu stáje McLaren do IndyCar. S oranžovými vozy britské stáje obsadili Oliver Askew a Patricio O'Ward deváté, respektive dvanácté místo.

Po vzájemné kolizi skončil závod už ve 36. kole pro nováčky Rinuse VeeKaye a Alexe Paloua, po nehodách do posledního 200. kola nedojeli ani Santino Ferrucci nebo Felix Rosenqvist.

Sezóna IndyCar bude pokračovat 4. července na grand prix verzi okruhu v Indianapolis.

Sestřih závodu

Foto: IndyCar

Další článek: Brawn je skeptický, do roku 2026 do F1 nevstoupí nový výrobce motorů

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna