Úvodní závod IndyCar vyhrál v Texasu Scott Dixon

Nová sezóna šampionátu IndyCar odstartovala na oválu Texas Motor Speedway nedaleko Fort Worthu, z vítězství se raduje Dixon.

Na texaském oválu odstartoval z pole position úřadující šampion IndyCar Josef Newgarden a po většinu závodu bojoval na čele se Scottem Dixonem. Novozélandský pilot týmu Chipa Ganassiho nakonec souboj s mladším jezdcem stáje Penske zvládl lépe a první závod americké formulové série v roce 2020 vyhrál.

Preview: V Texasu startuje nová sezóna IndyCar

Preview: V Texasu startuje nová sezóna IndyCar

Dixon se zapsal do historie jako první pilot, který vyhrál s monopostem IndyCar osazeným ochranným aeroscreenem. Zároveň novozélandský pilot stáje Chip Ganassi Racing dosáhl na historický milník, aspoň jeden závod v šampionátu vyhrál už v osmnácti sezónách v řadě. Něčím takovým se může pyšnit jen legenda amerického motorsportu A. J. Foyt.

Dixonův sok Newgarden nakonec nedojel ani druhý, před Američana se totiž dokázal dostat ještě jeho týmový kolega z týmu Penske Francouz Simon Pagenaud, loňský šampion Indy 500.

Závod v Texasu se také nesl ve znamení návratu stáje McLaren do IndyCar. S oranžovými vozy britské stáje obsadili Oliver Askew a Patricio O'Ward deváté, respektive dvanácté místo.

Po vzájemné kolizi skončil závod už ve 36. kole pro nováčky Rinuse VeeKaye a Alexe Paloua, po nehodách do posledního 200. kola nedojeli ani Santino Ferrucci nebo Felix Rosenqvist.

Sezóna IndyCar bude pokračovat 4. července na grand prix verzi okruhu v Indianapolis.

Sestřih závodu

Foto: IndyCar

Další článek: Brawn je skeptický, do roku 2026 do F1 nevstoupí nový výrobce motorů

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10