Úvodní závod IndyCar vyhrál v Texasu Scott Dixon

Nová sezóna šampionátu IndyCar odstartovala na oválu Texas Motor Speedway nedaleko Fort Worthu, z vítězství se raduje Dixon.

Na texaském oválu odstartoval z pole position úřadující šampion IndyCar Josef Newgarden a po většinu závodu bojoval na čele se Scottem Dixonem. Novozélandský pilot týmu Chipa Ganassiho nakonec souboj s mladším jezdcem stáje Penske zvládl lépe a první závod americké formulové série v roce 2020 vyhrál.

Preview: V Texasu startuje nová sezóna IndyCar

Preview: V Texasu startuje nová sezóna IndyCar

Dixon se zapsal do historie jako první pilot, který vyhrál s monopostem IndyCar osazeným ochranným aeroscreenem. Zároveň novozélandský pilot stáje Chip Ganassi Racing dosáhl na historický milník, aspoň jeden závod v šampionátu vyhrál už v osmnácti sezónách v řadě. Něčím takovým se může pyšnit jen legenda amerického motorsportu A. J. Foyt.

Dixonův sok Newgarden nakonec nedojel ani druhý, před Američana se totiž dokázal dostat ještě jeho týmový kolega z týmu Penske Francouz Simon Pagenaud, loňský šampion Indy 500.

Závod v Texasu se také nesl ve znamení návratu stáje McLaren do IndyCar. S oranžovými vozy britské stáje obsadili Oliver Askew a Patricio O'Ward deváté, respektive dvanácté místo.

Po vzájemné kolizi skončil závod už ve 36. kole pro nováčky Rinuse VeeKaye a Alexe Paloua, po nehodách do posledního 200. kola nedojeli ani Santino Ferrucci nebo Felix Rosenqvist.

Sezóna IndyCar bude pokračovat 4. července na grand prix verzi okruhu v Indianapolis.

Sestřih závodu

Foto: IndyCar

Další článek: Brawn je skeptický, do roku 2026 do F1 nevstoupí nový výrobce motorů

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10