Útočit na Alonsa jsme Pérezovi nezakázali, brání se Sauber

Bezprostředně po Velké ceně Malajsie se v Kuala Lumpur vyrojila podezření, že byl závod zmanipulován. Sergio Pérez údajně dostal zákaz připravit Fernanda Alonsa o první místo.
Útočit na Alonsa jsme Pérezovi nezakázali, brání se Sauber

Peter Sauber na pomluvy okamžitě zareagoval. V rozhovoru pro Autosport popřel, že by jeho tým dával jezdci jakékoliv instrukce mající za cíl ponechat Alonsovi  první místo.

Zlé jazyky však i nadále tvrdí, že Sauber vyšel vstříc svému dodavateli motorů, který nutně potřeboval v Malajsii uchvátit vítězství. Celá situace se navíc nápadně podobá té, která vznikla  při GP Německa 2010 mezi Massou a Alonsem. Stačila jedna inženýrova věta do vysílačky a Fernando Alonso si dojel pro vítězství.

Tentokrát se celý problém točí kolem kontroverzního pokynu Pérezova inženýra, jenž ke konci závodu nabádal jezdce k opatrnosti. "Checo, buď opatrný, potřebujeme tuhle pozici, potřebujeme tuhle pozici," dvakrát zopakoval inženýr do vysílačky.

Krátce po vyřčení této věty Pérez vyjel mimo trať a ztratil tak drahocenný čas. Přišel tím o veškeré šance Španěla porazit.

Peter Sauber vše ale popírá: "Řekli jsme mu, aby byl opatrný, protože jsme potřebovali ten výsledek. Za námi totiž všichni naši rivalové bodovali."

"Potřebovali jsme ten výsledek, ne tu pozici. Tady vzniklo jisté nedorozumění. Za námi naši konkurenti, týmy ze středu pole, získali body. Bylo tedy důležité, abychom si udrželi ten výsledek, ne pozici," rozčiluje se.

Na otázku, zda vůbec došlo k nějaké konzultaci dané situace s Ferrari, zazněla odpověď: "Na sto procent ne. Neměli jsme žádnou debatu o Checovi (přezdívka Péreze) ani o umístění," tvrdí zarytě Sauber.

Další článek: Střed pole: Bodovali hned čtyři jezdci

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10