Útočit na Alonsa jsme Pérezovi nezakázali, brání se Sauber

Bezprostředně po Velké ceně Malajsie se v Kuala Lumpur vyrojila podezření, že byl závod zmanipulován. Sergio Pérez údajně dostal zákaz připravit Fernanda Alonsa o první místo.
Útočit na Alonsa jsme Pérezovi nezakázali, brání se Sauber

Peter Sauber na pomluvy okamžitě zareagoval. V rozhovoru pro Autosport popřel, že by jeho tým dával jezdci jakékoliv instrukce mající za cíl ponechat Alonsovi  první místo.

Zlé jazyky však i nadále tvrdí, že Sauber vyšel vstříc svému dodavateli motorů, který nutně potřeboval v Malajsii uchvátit vítězství. Celá situace se navíc nápadně podobá té, která vznikla  při GP Německa 2010 mezi Massou a Alonsem. Stačila jedna inženýrova věta do vysílačky a Fernando Alonso si dojel pro vítězství.

Tentokrát se celý problém točí kolem kontroverzního pokynu Pérezova inženýra, jenž ke konci závodu nabádal jezdce k opatrnosti. "Checo, buď opatrný, potřebujeme tuhle pozici, potřebujeme tuhle pozici," dvakrát zopakoval inženýr do vysílačky.

Krátce po vyřčení této věty Pérez vyjel mimo trať a ztratil tak drahocenný čas. Přišel tím o veškeré šance Španěla porazit.

Peter Sauber vše ale popírá: "Řekli jsme mu, aby byl opatrný, protože jsme potřebovali ten výsledek. Za námi totiž všichni naši rivalové bodovali."

"Potřebovali jsme ten výsledek, ne tu pozici. Tady vzniklo jisté nedorozumění. Za námi naši konkurenti, týmy ze středu pole, získali body. Bylo tedy důležité, abychom si udrželi ten výsledek, ne pozici," rozčiluje se.

Na otázku, zda vůbec došlo k nějaké konzultaci dané situace s Ferrari, zazněla odpověď: "Na sto procent ne. Neměli jsme žádnou debatu o Checovi (přezdívka Péreze) ani o umístění," tvrdí zarytě Sauber.

Další článek: Střed pole: Bodovali hned čtyři jezdci

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00