Útočiště dosloužilých pilotů F1 zkrachovalo

Speedcar série po dvou letech skončila.

Speedcar série zkrachovala. Závody kapotovaných speciálů s osmiválcovými motory o výkonu 620 koní a objemu šesti litrů skončily po dvou sezonách.

Závody se jezdily zejména na Středním východě a v Asii a série se vyznačovala velkým počtem závodníků se zkušenostmi z formule 1. Šampiony dvou odjetých sezon jsou Johny Herbert a Gianni Morbidelli. Pro vítězství si v závodech Speedcar dojeli i Jean Alesi nebo Vitantonio Liuzzi.

Pravidelně bodovali Heinz-Harald Frentzen či Jacques Villeneuve. Startovali například syn mistra světa Nikyho Laudy Mathias, Stefan Johansson, Alex Yoong, JJ Lehto, Christian Danner, Pedro Lamy, pilot F1 z let 1992 až 1997 Ukyo Katayama nebo jezdec MotoGP Marco Melandri.

V důsledku ekonomické krize ale společnost Union Properties přestala sérii finančně podporovat a jelikož se novému šéfovi soutěže Claudiu Berrovi nepovedlo najít alternativy, v červnu byla série zrušena.

Další článek: Neoficiální podmínkou pro vstup do F1 zřejmě byly motory Cosworth

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).