Úspěch týmu Red Bull zvyšuje jeho náklady, přesto je ziskový

Dominance Red Bullu ve formuli 1 se týmu prodražuje kvůli bonusům, které vyplácí svým zaměstnancům, ale na druhé straně rostou také příjmy, takže si v Milton Keynes nemají na co stěžovat.
Úspěch týmu Red Bull zvyšuje jeho náklady, přesto je ziskový

Red Bull loni vyhrál oba šampionáty a ve formuli 1 se za takové úspěchy vyplácejí bonusy členům týmu. Jezdci zpravidla dostávají bonusy také za jednotlivá vítězství v závodech či body. "Naše celkové náklady se zvýšily," řekl šéf týmu Christian Horner pro Pitpass. "Díky Dohodě o omezení zdrojů jsme samozřejmě pod větším dohledem, ale plně jsme ji dodrželi. Náklady vzrostly čistě kvůli bonusům za úspěch, které dostali jak zaměstnanci, tak hlavně jezdci."

Úspěch ale také přináší víc peněz, a to nejen od majitelů formule 1. "Na straně příjmů zaznamenaly největší nárůst příjmy od Formula One Managementu a od sponzorů, a to o 20 procent," prozradil Horner. Tým loni získal jako nové sponzory LG, FXDD a Pepe Jeans.

Red Bull Racing je vlastněn společností Red Bull Technology. V její bilanci se objevují nejen čísla týmu, ale také výsledky ostatních aktivit, jako je prodej převodovek Lotusu či například technologická spolupráce s Red Bull Air Race. Red Bull Technology vykázala za loňský rok zisk 2,8 miliónu liber.

"Red Bull platí méně než 50 procent nákladů na formuli 1 a toto číslo se snižuje," vysvětloval Horner. "Omezené náklady a zvýšené externí příjmy znamenají, že se Red Bull Racing stal úspěšnějším s menšími náklady pro skupinu."

Red Bull si prostřednictvím účasti ve formuli 1 dělá reklamu, jejíž hodnota se za loňský rok odhaduje na více než 200 miliónů liber.

Diskuze (12) Další článek: Jean-Eric Vergne potvrdil účast v pátečních trénincích s Toro Rosso
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00