Úspěch s Alpine by byl skvělý způsob, jak uctít památku Anthoina Huberta, říká Pierre Gasly

Pilot Alpine Pierre Gasly by byl rád, kdyby úspěchem v novém působišti uctil památku tragicky zesnulého Anthoina Huberta.

Foto: Getty Images

Úspěch s Alpine by byl skvělý způsob, jak uctít památku Anthoina Huberta, říká Pierre Gasly | Foto: Getty Images

Když na okruhu ve Spa v roce 2019, při závodě formule 2, tragicky zemřel nadějný junior Renaultu (dnešní Alpine) Anthoine Hubert, silně to zasáhlo celý padok F1.

Velkou ztrátu utrpěl především Francouz Pierre Gasly, který se svým vrstevníkem a krajanem znal dlouhá léta již od dětství.

Vzhledem k tomu, že od nadcházející sezony bude Gasly hájit barvy francouzského týmu Alpine, vnímá 26letý pilot angažmá v „domácím“ továrním týmu jako příležitost jak vzdát hold svému zesnulému kamarádovi.

„Anthoine byl pilotem týmu Alpine a vím, že byl v jeho akademii velmi oblíbený,“ řekl Gasly v rozhovoru pro Autosport.

„Mezi jezdci jsme věděli, že stáj Alpine by ráda přivedla francouzského jezdce na vrchol, přičemž on byl na cestě do formule 1,“ uvedl pilot týmu Alpine, který příchodem do francouzské organizace dosáhl toho, o co Hubert usiloval.

„Samozřejmě, když jsem přestoupil (z AlphaTauri do Alpine, pozn. red.), rozhodně jsem o tom přemýšlel, stejně jako o rodině. Přišlo mi to jako docela hezký příběh. Vždycky jsem říkal, že jsme s Anthoinem měli společný sen – dostat se do formule 1,“ připomněl Gasly.

„Pokud se mi podaří dosáhnout něčeho, čím bych Anthoina připomněl, bylo by to úžasné,“ dodal rodák z francouzského Rouenu.

Další článek: V šesti letech mě začali šikanovat, ředitel si na mě zasedl, vzpomíná Hamilton na traumatizující dětství

Témata článku: ,

Aktuality

9:23 | Andreas Haupt (AMuS) píše, že po penalizacích Ocona a Alonsa z prvních dvou závodů byl startovní box v Melbourne rozšířen o 20 centimetrů. 
28. března | Podle předpovědi by mohlo v pátek v Melbourne pršet. Další dny by měly být bez deště... 
27. března | ¡ʞǝǝʍ ǝɔɐɹ s,ʇI 
27. března | Stefano Domenicali v Portugalsku (kde byl na závodě MotoGP) uvedl pro místní Sport TV, že chce radikálně změnit formáty víkendů: "Jsem pro zrušení tréninků, které jsou pro inženýry velkým přínosem, ale veřejnosti se nelíbí." 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink 03.30–04.30
2. trénink 07.00–08.00
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00