Úspěch Haasu? Může za něj i jedna žena v zákulisí

Haas je nyní trnem v oku mnoha soupeřů. Zelenáči na startovním roštu bodovali v obou závodech a porážejí zavedené týmy. Američani těží z partnerství s Ferrari, ale Grosjean prozradil ještě jednu příčinu úspěchu.
Úspěch Haasu? Může za něj i jedna žena v zákulisí

Grosjean dojel v závodě na pátém místě. Jeho týmový kolega musel kvůli problému s brzdovým kotoučem ze závodu odstoupit.

Jaká byla příčina Grosjeanova úspěchu? „Byla to perfektní strategie,“ řekl Grosjean. Ten odstartoval na čerstvé super měkké sadě, poté přezul v 11. kole opět na čerstvou super měkkou, ve 27. kole na použitou super měkkou a nakonec ve 40. z 57 kol na novou měkkou směs.

Za vším hledej ženu

Strategii má v Haasu na starost primárně Ruth Buscombe, která dříve působila u Ferrari. Po svém boku má zkušeného inženýra, kterým je Ajao Komatsu. Ten zase pracoval jako šéf závodních inženýrů Lotusu, takže ho Grosjean zná.

„Síla týmu je v tom, že jsme malý tým,“ říká nadšený Grosjean. „Každý se podílí na každém rozhodnutí. To je docela zajímavé, protože máme více názorů, lidé jsou velmi otevření. Pak můžeme vzít to nejlepší a čekat, co to přinese v závodě.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Toro Rosso získalo v Bahrajnu první body

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen