USF1 slibuje zajímavé investory, možná mezi nimi bude YouTube

Se získanými finančními prostředky bude hospodařit lépe než ostatní.
Čas do začátku nové sezóny se krátí a všichni nováčci budují své týmy, aby se na začátku příštího roku představili v co nejlepším světle. K těmto činnostem patří shánění sponzorů a partnerů, přičemž v tomto ohledu bývá tým USF1 spojován s videoportálem YouTube.

Spoluzakladatel YouTube Chad Hurley totiž navštívil britskou Grand Prix se zakladateli USF1 Peterem Windsorem a Kenem Andersonem. Windsor téma YouTube komentovat nechtěl, ale slíbil, že tým své partnery brzy představí. Veřejnost se má prý na co těšit.

"S Chadem jsem se viděl v Silverstonu, byl tam a bylo příjemné se s ním potkat. Lidé ho spojují s naším týmem, což je neuvěřitelně lichotivé a kdo ví? Brzy oznámíme mnoho věcí, jako je identita všech našich investorů a mnoho dalších, opravdu vzrušujících věcí," řekl Windsor pro Speed TV.

"V tuto chvíli můžu jen říct, že jsme soustředěni na to, co je pro nás teď nejdůležitější, což je budování týmu, teď, když nám bylo přiděleno místo. Ale máme velkou skupinu investorů, která nás přivede do 21. století způsobem, který jste si ani nepředstavovali."

Finanční prostředky budou mít pro tým ještě větší význam, než se původně čekalo, protože nebude možné využít dobrovolný rozpočtový strop. To sice představuje pro USF1 menší komplikaci, na druhé straně však tým věří, že i tak dokáže ve formuli 1 rozumě fungovat.

"Strop je pryč, a to znamená, že týmy teď můžou utrácet, kolik chtějí," uvedl Windsor. "Ale my s Kenem Andersonem od začátku říkáme, že jsme přesvědčeni, že dokážeme mnohem více s mnohem menším množstvím peněz než ostatní týmy v pit lane. A to pořád platí."

V rámci dohody Asociace týmů formule 1 s FIA bylo stanoveno, že se náklady mají vrátit na úroveň ze začátku devadesátých let. Týmům se to musí podařit do konce roku 2011. USF1 věří, že nezávisle na konečném čísle dokáže prostředky využívat efektivněji než ostatní.

"Ať už to bude 30 nebo 200 miliónů, dokážeme s tím číslem víc díky tomu, jak náš tým funguje. Začínáme od nuly, což je z hlediska nákladů velmi užitečné. Nemusíme řešit nadbytečnosti a k tomu věříme filozofii amerických technologií, což nám podle mě přinese mnoho výhod v mnoha oblastech," dodal Windsor.
Další článek: Red Bull Racing na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2009

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00