USF1 nabízí místo Kylu Buschovi pro rok 2011

Příští rok mít americké jezdce zřejmě nebude.
Tým USF1 má zájem o vše americké, což platí i o jezdcích. V první sezóně ve formuli 1 se zřejmě spokojí se zkušenými piloty nezávisle na jejich národnosti, ale v roce 2011 by v jednom ze svých vozů rád viděl jezdce NASCAR Kyla Busche.

"Pokud by pro nás chtěl Kyle jezdit v roce 2011, byli bychom z toho nadšení," řekl sportovní ředitel týmu Peter Windsor pro USA Today. "Myslím, že se o tom bude s postupem času hodně spekulovat."

"Kdybych byl Kyle, řekl bych si: ´Ano, ti chlapi pořád mluví a mluví, uvidíme, co dokážou, jaký mají vůz. Jakou mají továrnu?´ To by bylo v pořádku. My odvedeme dobrou práci. Jsem si téměř jistý, že až to Kyle uvidí, zrychlí se mu tep."

I když Busch zatím září v NASCAR, Windsor je přesvědčený, že by uspěl i v monopostech. "Hodně ho sleduji a mám pro něj velký respekt," řekl. "Znám lidi, kteří ho znají velmi dobře. Věřím, že se Kyle může stát mistrem světa ve formuli 1."

"Má ten správný talent a přístup. Hrozně rád bych ho viděl ve voze F1. Pokud by si chtěl náš vůz příští rok vyzkoušet při předváděcích jízdách tady ve Státech, uvítali bychom to."

Busch má smlouvu s týmem Joe Gibbs Racing až do konce příští sezóny. V roce 2010 amerického pilota podle Windsora u USF1 pravděpodobně neuvidíme.

"Pro sezónu 2010 se pokusíme získat ty nejlepší jezdce, kteří budou dostupní," uvedl. "Říkám to jen proto, že tu bohužel není žádný americký jezdec, který by vyhovoval pro závodění ve formuli 1 z administrativního hlediska."

"Superlicenci v podstatě dostanete, když vyhrajete závod mezinárodního šampionátu monopostů. To se žádnému Američanovi v uplynulém roce nepodařilo. To není kritika amerického motorsportu, prostě to tak bylo."

USF1 chce v budoucnu fungovat jako vstupní brána pro Američany do formule 1.
Další článek: Do formule 1 se už asi nikdy nedostanu, říká Sébastien Loeb

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.