US F1 prý zažádal o omluvenku z prvních čtyř závodů

Tým US F1 prý požádal FIA, aby jej omluvila ze čtyř úvodních závodů sezony. Nováček z Ameriky by tak nastoupil až do Velké ceny Španělska v Barceloně.

S odvoláním na nedělní vydání italského listu Gazzetta Sportiva to uvedl korespondent britské televize ITV James Allen.

US F1 je jedním z nováčků, kteří by měli letos debutovat ve formuli 1. Dalšími jsou Campos, Lotus a Virgin. Právě tým US F1 byl dlouho předmětem diskuzí, zda je vůbec připraven k premiéře v Bahrajnu v polovině března. Jenomže před několika dny US F1 představil nové webové stránky, které nechaly nakouknout do nitra továrny a šéf týmu Peter Windsor ujistil, že premiéru určitě stihne.

Je to naopak tým Campos, který se potýká se složitou finanční situací a hledá investora.

Pokud by se zpráva listu Gazzetta Sportiva ukázala jako pravdivá, dostal by se US F1 do nemalých potíží. FIA totiž klade přísné nároky na účast ve všech závodech a omluva je přípustná pouze v případech zásahů vyšší moci.

Další článek: Schumacher strávil dva dny v továrně Mercedesu

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna