Upravovat ručně světlou výšku může také Ferrari, tvrdí Marko

Poradce Red Bullu Racing Helmut Marko nechápe, proč se tolik diskutovalo o systému vozu RB8, který umožňoval měnit světlou výšku bez použití nářadí.
Upravovat ručně světlou výšku může také Ferrari, tvrdí Marko

Aby FIA mohla kontrolovat, že týmy nemění světlou výšku vozu ve chvílích, kdy je to zakázané, musí být možné takové změny v nastavení provádět jen s pomocí nářadí, ne ručně.

V Kanadě však technici FIA zjistili, že Red Bull může měnit světlou výšku ručně. Trest ale neudělili a jen týmu nařídili, aby tuto možnost odstranil.

"My jsme ručně nikdy nic neupravovali," ujišťoval Marko v rozhovoru pro Auto Motor und Sport. "Nevím, proč jsou ostatní tak naštvaní. Víme, že Ferrari něco takového používá už rok."

Reakce Ferrari je samozřejmě odmítavá. "To není pravda," uvedl mluvčí italského týmu pro Autosport.

Na prosbu, aby komentoval Markovo vyjádření o možném porušování pravidel, pak dodal: "Opravdu nás obvinili z podvádění? Jste si jistí? My v každém případě plně důvěřujeme FIA v její roli při zajišťování dodržování pravidel."

Další článek: Lotusu hrozilo vynechání letošního prvního závodu v Austrálii

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10