Upravené zadní pneumatiky přiveze Pirelli do Kanady jen na testování

Pirelli ustoupilo od záměru dodat v Montrealu nové zadní pneumatiky s kevlarovým pásem. Týmy zůstanou u letošní specifikace, tu novou budou jen testovat.
Upravené zadní pneumatiky přiveze Pirelli do Kanady jen na testování

Rozhodnutí upravit pneumatiky vzbuzuje ve paddocku vášně, staví se proti němu několik týmů, především Ferrari, Lotus a Force India, protože ho považují za nesprávné. Nechtějí měnit podmínky uprostřed sezóny.

Pirelli se pro své kroky snaží získat podporu všech, a proto do Kanady přiveze upravené zadní pneumatiky jen na testování.

"Přivezeme každému týmu dvě sady pro páteční trénink s výhledem na nasazení nových zadních pneumatik v Silverstonu," řekl mluvčí Pirelli pro Autosport. "Pravidla to umožňují a z důvodu sportovní spravedlnosti si myslíme, že je to nejlepší cesta vpřed."

"Chceme se zbavit oddělování běhounu, které způsobují úlomky a které vytváří slabinu a přehřívání. Věříme, že řešení, které máme, to zcela vyřeší."

Pirelli tak zvolilo opatrnější přístup ve chvíli, kdy čelí velké kritice za mimořádný test s Mercedesem po španělské Grand Prix, ve kterém si podle neověřených zpráv německá stáj nové zadní pneumatiky vyzkoušela.

Další článek: O’Driscoll se stal novým výkonným ředitelem Williamsu