Upravené pneumatiky bychom měli nejdříve otestovat, navrhuje Force India

V Kanadě by podle Force Indie měly týmy nejdříve zkusit úpravy, které navrhuje Pirelli, a teprve poté rozhodnout o jejich případném závodním nasazení.
Upravené pneumatiky bychom měli nejdříve otestovat, navrhuje Force India

Pirelli se chce u zadních pneumatik vrátit ke kevlaru místo kovu, ze kterého je vyroben pás pod běhounem. Force India se ale jakýmkoliv změnám urputně brání, protože má obavy z vlivu na rozložení sil. Souhlasně na úpravy nekývají ani Ferrari a Lotus.

"Můj názor je takový, abychom jezdili s tím, co máme, s pneumatikami 2013, a pokud Pirelli může přivézt sadu testovacích pneumatik, na které se mezitím chtějí podívat, tak bychom je měli otestovat a vyhodnotit," řekl zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley pro Autosport.

Indická stáj, podpořena dřívějším vyjádřením Pirelli, se domnívá, že oddělování běhounu, které má být úpravami řešeno, není bezpečnostní problém.

"Je to spíš o ochraně image Pirelli, což je správné, protože nechtějí vidět oddělování běhounu pneumatik. Není to problém s bezpečností," uvedl Fernley.

Zatím zůstává otázkou, jak spor dopadne, protože podle všeho FIA uznala, že se jedná o bezpečnostní záležitost, i když to Pirelli dřív popřelo, takže by ke změnám nebyl nutný souhlas všech týmů. Fernley dodal, že se zatím jedná korektně.

"Nemyslím, že by to šlo mimo procedury, prochází to správným procesem," dodal.

Další článek: Speciální helmy pro Monako 2013

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?