Úplné řešení technických problémů očekává Renault až v Bahrajnu

Testy v Jerezu nebudou pro Red Bull, Toro Rosso a Caterham plnohodnotné, protože Renault musí upravit několik věci, a na to potřebuje víc času.
Úplné řešení technických problémů očekává Renault až v Bahrajnu

Týmy s pohonnou jednotkou od Renaultu se trápí od začátku testů, středem pozornosti je hlavně Red Bull, který odjel za tři dny jen 14 kol. Pátek by měl být podle Francouzů lepší, ale ne o moc.

"Jsme pevně přesvědčeni, že problémy, které jsme měli, se dají vyřešit," řekl šéf francouzských motorů Rob White Autosportu. "Nemáme jeden menší problém nebo jeden velký, který by působil potíže."

"Místo toho jsme významně pokročili a očekáváme, že se získanými znalostmi, přijatými opatřeními a noční potvrzovací prací na dynamometru dokážeme zítra (v pátek) jezdit. Možná takovým způsobem, který se bude podobat tomu, co byste očekávali první den. Pokud to dokážeme, nemělo by to být špatné."

Renault měl několik problémů, zpočátku hlavně s bateriemi, později pak se softwarem a nastavením turba a ERS. Dočasné řešení by mělo umožnit jeho týmům kroužit v pátek alespoň s omezeným výkonem. Naplno by měli všichni jezdit až v Bahrajnu.

Red Bull ale navíc trápí přehřívání některých komponent, které je podle všeho důsledkem špatně koncipovaného chlazení. A to si musí tým vyřešit sám.

"Adrian (Newey) se vrátil k rýsovacímu prknu, určitě," potvrdil Daniel Ricciardo. "Na trati jsou jejich možnosti omezené. Adrian bude pracovat ve své kanceláři v Milton Keynes, určitě na tom bude pracovat a hledat řešení pro další krok."

Australan věří, že není důvod k panice. "Pořád máme hodně času. Čas je stále na naší straně. I když bychom přijeli do Melbourne ve všelijaké formě, sezóna je dlouhá."

"Tito lidé vědí, jak vyhrávat, to je důležité. Jsem si jistý, že spíš dřív než později to dáme všechno dohromady. Zatím jsme teprve na začátku."

Další článek: Red Bull je pořád v problémech, ve čtvrtek skončil po třech kolech

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas