Únik oleje donutil Buttona k výměně motoru

Fernando Alonso po pátku nevěří v postup do třetí části kvalifikace na Velkou cenu Kanady. Jensona Buttona pak potkal problém s únikem oleje, po kterém následovala výměna motoru.
Únik oleje donutil Buttona k výměně motoru

Fernando Alonso (10./11.)

Španěl dokončil oba tréninky na Velkou cenu Kanady na pomezí první a druhé desítky. Dostat se však mezi nejlepších deset v kvalifikaci přitom podle něj bude velmi náročné.

„Myslím, že to byl dobrý pátek, v sobotu ale udělají zejména motory Mercedes krok vpřed, zítra proto očekávám velmi silný Williams a Force Indii,“ řekl Alonso.

„Když k tomu přidáte Mercedes, Ferrari a Red Bull, tak máte nejlepších 10 pozic, nezapomeňme na Toro Rosso a další, kteří jsou obvykle v Q3.“

„Bude to těžší než v Barceloně nebo Monaku, pokusíme se tam ale dostat, mohl by to být jeden z těch závodů, kde by ale mohla být výhoda nepostoupit do Q3, jelikož si můžete do závodu vybrat pneumatiky.“

„Dnes jsem byl 11., takže když se mi to podaří i zítra, byla by to možná nejlepší pozice, protože postoupit do Q3 znamená začínat závod na ultraměkké sadě pneumatik, což by mohla být nevýhoda.“

Jenson Button (12./7.)

V kanadském tréninku se Brit potýkal na svém motoru Honda s únikem oleje, musel se proto vrátit ke svému staršímu motoru, který měl ve Velké ceně Monaka.

„Dali jsme tam zpátky starý motor a neměli jsme problém s tím, jak fungoval,“ řekl Button. „Kluci odvedli skvělou práci. Večer se jen musíme rozhodnout, který motor použijeme pro zítřek, jestli to bude ten, co jsme měli dnes, nebo motor, který jsme používali v několika posledních závodech.“

„Už předtím jsem říkal, že lidé tady budou trochu překvapeni naší výkonností a nejsme na tom hůř než v Monaku. Ve středu pole je to velmi vyrovnané. Kdybych byl o půl desetiny rychlejší, byl bych čtvrtý, naopak o dvě desetiny horší, byl bych jedenáctý nebo dvanáctý.“

„Od firmy Esso tu máme také nové palivo, které nás zrychlilo asi o desetinu sekundy, což samozřejmě rovněž pomůže.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Fotogalerie: Pátek v Montrealu 2016

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10