Úlomky nabouraného vozu Kevina Magnussena lehce zranily fanouška | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Úlomky nabouraného vozu Kevina Magnussena lehce zranily fanouška

Krátce před koncem Velké ceny Austrálie došlo k lehkému poranění jednoho z fanoušků. Diváka trefil karbonový úlomek z nabouraného vozu Kevina Magnussena.

Prakticky na každé vstupence pro návštěvu automobilového závodu je uvedeno, že je motorsport potenciálně nebezpečným sportem.

Doslova na vlastní kůži to poznal i jeden z fanoušků během Velké ceny Austrálie, kterého zasáhl úlomek z nabouraného vozu Kevina Magnussena. Naštěstí se však nejednalo o vážné zranění.

K incidentu se po závodě za organizátora velké ceny vyjádřil Andrew Westacott.

„Shodou okolností u toho byl jeden z našich techniků, který to viděl. Zdá se, že úlomky uhlíkových vláken z náboje kola vystřelily asi 20 metrů do vzduchu, a když dopadly dolů, tak roztrhly jednomu pánovi ruku,” citoval Autosport Westacotta, podle kterého šlo o velkou náhodu.

„Ochranné ploty podél tratí mají po celém světě stejnou výšku. Naše ploty splňují předpisy FIA, ale jako při všech závodech se na konci akce provádí hlášení a zjišťuje se, co se dá zlepšit. Doufám, že je divák v pořádku. Je to připomínka toho, že bezpečnost je ve formuli 1 tím nejdůležitějším,” prohlásil šéf pořadatelské společnosti GP Austrálie.

Zraněný divák nicméně reakcí pořadatelské služby příliš spokojen nebyl.

„Nikdo se ani nepřišel podívat. Moje snoubenka z toho byla dost vyděšená a na hranici šoku,” uvedl Will Sweet pro rozhlasovou stanici 3AW.

Nekontrolovaný vstup diváků na trať

Zranění diváka nebylo pro pořadatele závodu v Melbourne jedinou nepříjemností, která je v neděli potkala.

Krátce před cílem totiž na trať nekontrolovaně vniklo několik fanoušků. K žádnému kritickému momentu sice naštěstí nedošlo, ale někteří z nich se přiblížili k odstavenému monopostu Nica Hülkenberga. Hrozil jim tak úraz elektrickým proudem.

Pořadatelé závodu byli kvůli invazi diváků následně předvoláni sportovními komisaři k vysvětlení.

Šéf Velké ceny Austrálie přiznal, že se jednalo o chybu a zahájení vyšetřování ze strany FIA považoval za správné. Na druhou stranu ale Westacott doufá, že neoprávněné vniknutí diváků na trať nepřinese nová omezení. Například v podobě toho, že by fanoušci nebyli na dráhu vpouštěni ani koordinovaně po úplném skončení závodu.

Doporučujeme

Články odjinud