Ukrajinský autoklub vyzval FIA, aby zakázala ruským jezdcům závodit

Ukrajinský autoklub se obrátil na FIA s žádostí, aby zakázala ruským jezdcům startovat v sériích, které pod FIA patří.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ukrajinský autoklub vyzval FIA, aby zakázala ruským jezdcům závodit  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ruská agrese ovlivňuje také sport. Týmy odmítají nastoupit proti ruským sportovcům, ruší se akce. Formule 1 už zrušila letošní Velkou cenu Ruska.

Značně nejistá je také budoucnost Nikity Mazepina. Haas v poslední den testů odstranil loga společnosti Uralkali a řeší, zda s ruským výrobcem hnojiv neukončí spolupráci. Pokud by tak učinil, nejspíše by skončil také Nikita Mazepin, jehož otec Uralkali vlastní. 

O možnost startovat ve F1 může ale Mazepina připravit také FIA. Ukrajinský autoklub už vyzval federaci, aby zakázala ruským jezdcům startovat v závodních sériích.

„Můžete si být jisti mou plnou podporou a podporou FIA. Neváhejte mě prosím kontaktovat ohledně jakékoli pomoci, kterou budete potřebovat,“ napsal před pár dny prezident FIA Muhammad bin Sulajim ukrajinskému autoklubu. Zatím není jasné, zda FIA vyslyší aktuální žádost z Kyjeva. 

Případný zákaz by pravděpodobně mohl také ovlivnit plány Ferrari, které chce do dvou pátečních tréninků nasadit Roberta Švarcmana. Ve F3 pak závodí Alexander Smoljar. 

Další článek: Video: Trailer ke čtvrté řadě Drive to Survive

Témata článku: , , ,