Udělali jsme spoustu chyb, říká Marchionne

Sergio Marchionne se před Vánocemi setkal s novináři a sypal Ferrari popel na hlavu. Nepřímo tak zkritizoval minulé vedení.
Udělali jsme spoustu chyb, říká Marchionne

Marchionne říká, že Ferrari udělalo v uplynulých sezónách řadu chyb a nedokázalo využít svého potenciálu. Právě proto potřebovalo restrukturalizaci, aby se chyby napravily.

„Udělali jsme příliš mnoho chyb,“ řekl Marchionne. „Například (Arrivabene) je náš třetí šéf týmu. Není snadné to řídit (Ferrari), ale v minulosti jsem řídil hodně komplexní organizace a musíme být velmi jasní: musíme mít pocit sounáležitosti a víru, že můžeme v roce 2015 uspět.“

Prezident Ferrari, který je současně také šéfem koncernu FIAT-Chrysler, si stojí za tím, že personální očista Scuderii pomůže.

„Na základě mých zkušeností z ještě komplexnějších situací vím, že změna ve vedoucích rolích může byznysu pomoct.“ 

Další článek: Potvrzeno, Jock Clear míří do Maranella

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.