Udělali jsme obrovský krok vpřed v rychlosti na jedno kolo, těší Russella | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Udělali jsme obrovský krok vpřed v rychlosti na jedno kolo, těší Russella

George Russell dostal Mercedes do druhé řady pro úvodní podnik letošní sezóny formule 1, Velkou cenu Bahrajnu.

Brit si pochvaluje velký krok vpřed, který Mercedes udělal v rychlosti na jedno kolo. Na nejrychlejšího Maxe Verstappena z Red Bullu ztratil třetí Russell 306 tisícin sekundy.

Russell vyzdvihl zejména práci jezdců na simulátoru. Kromě něj a Lewise Hamiltona, který skončil devátý, přispěli také simulátoroví jezdci Mercedesu Frederik Vesti, Mick Schumacher a Anthony Davidson.

„V továrně jsme měli opravdu skvělé jezdce, kteří jezdili na simulátoru. Také my s Lewisem jsme byli na simulátoru, dolaďovali jsme nastavení a dělali vylepšení,“ řekl Russell.

„Udělali jsme obrovský krok vpřed v kvalifikační rychlosti na jedno kolo. Zároveň doufáme, že jsme tím neovlivnili naši závodní rychlost. Myslím, že to bude těsný souboj mezi všemi kromě Maxe.

„Všichni v továrně odvedli skvělou práci, aby nám s Lewisem dali auto, se kterým jsme mnohem spokojenější. Je to základ, na kterém můžeme stavět. Startovat pro zítřek na třetím místě je dobré.“

Hamilton se trápil, soustředí se na závod

Svou poslední sezónu u Mercedesu před velkým přestupem do Ferrari odstartuje Hamilton z deváté pozice. Ve třetí části kvalifikace ztratil na nejrychlejšího Maxe Verstappena přes půl sekundy.

„V průběhu kvalifikace jsem se trápil, jako v posledních několika letech. Z vozu mám opravdu skvělý pocit, vydal jsem se ale takovým směrem, abych pomohl své závodní rychlosti. Včera jsem se v tomto ohledu necítil tak dobře, takže jsem se na to soustředil,“ řekl Hamilton.

„Určitě jsem obětoval více rychlosti na jedno kolo, než jsem doufal, ale věřím, že se to zítra vyplatí.“

Doporučujeme

Články odjinud