Udělali jsme několik chyb a je čas je napravit, říká Vettel

Red Bull Racing potřebuje naplno využít potenciál vozu.
Sebastian Vettel ztrácí na vedoucího Jensona Buttona v šampionátu 28 bodů, za což podle něj částečně můžou chyby, kterých se s týmem dopustil. Nyní podle něj nastal čas, kdy je třeba zaútočit na Brawn GP.

"Vím, že na vozy vpředu ztrácím celkem hodně, hlavně na Jensona, když se podíváte na tabulku šampionátu. Ale musíme se soustředit sami na sebe. Udělali jsme v posledních závodech několik chyb a asi jsme vsadili na špatné strategie. Ale tady se budeme maximálně snažit, abychom udělali vše správně," řekl Vettel.

Red Bullu by měl v Istanbulu pomoci dvojitý difuzor, který sice poprvé použil už v Monaku, tam ale nebylo možné jeho přínosy ověřit.

"V Monaku bylo velmi těžké zhodnotit, jestli přinesl zlepšení. Vše, co se dalo vyčíst z dat, bylo pozitivní a tady by nám měl pomoci, protože je tu víc rychlých zatáček a nejezdí se tu tolik stylem brzda - plyn jako v Monaku. Takže uvidíme. Myslím, že náš vůz se na tomto okruhu bude chovat dobře. Ale máme před sebou celý víkend, abychom to potvrdili," pokračoval Vettel.

V Monte Carlu se musel Red Bull Racing sklonit nejen před Brawnem GP, ale také před Ferrari. Jak vyjde srovnání s konkurencí tento víkend, to si Vettel netroufá předpovídat.

"Uvidíme. Je to nová partie. Myslím, že máme dobrý vůz a tento typ trati by mu měl vyhovovat, je tu hodně rychlých zatáček," dodal.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
18:14 | Giovinazzi zřejmě letos pojede v Le Mans s Ferrari.
21. března | Testy F2: Hoši z týmu Charouz: Delétraz druhý, Fuoco pátý. odkaz
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink Hamilton (1:24.026)
2. trénink Hamilton (1:23.931)
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10