Udělali jsme několik chyb a je čas je napravit, říká Vettel

Red Bull Racing potřebuje naplno využít potenciál vozu.
Sebastian Vettel ztrácí na vedoucího Jensona Buttona v šampionátu 28 bodů, za což podle něj částečně můžou chyby, kterých se s týmem dopustil. Nyní podle něj nastal čas, kdy je třeba zaútočit na Brawn GP.

"Vím, že na vozy vpředu ztrácím celkem hodně, hlavně na Jensona, když se podíváte na tabulku šampionátu. Ale musíme se soustředit sami na sebe. Udělali jsme v posledních závodech několik chyb a asi jsme vsadili na špatné strategie. Ale tady se budeme maximálně snažit, abychom udělali vše správně," řekl Vettel.

Red Bullu by měl v Istanbulu pomoci dvojitý difuzor, který sice poprvé použil už v Monaku, tam ale nebylo možné jeho přínosy ověřit.

"V Monaku bylo velmi těžké zhodnotit, jestli přinesl zlepšení. Vše, co se dalo vyčíst z dat, bylo pozitivní a tady by nám měl pomoci, protože je tu víc rychlých zatáček a nejezdí se tu tolik stylem brzda - plyn jako v Monaku. Takže uvidíme. Myslím, že náš vůz se na tomto okruhu bude chovat dobře. Ale máme před sebou celý víkend, abychom to potvrdili," pokračoval Vettel.

V Monte Carlu se musel Red Bull Racing sklonit nejen před Brawnem GP, ale také před Ferrari. Jak vyjde srovnání s konkurencí tento víkend, to si Vettel netroufá předpovídat.

"Uvidíme. Je to nová partie. Myslím, že máme dobrý vůz a tento typ trati by mu měl vyhovovat, je tu hodně rychlých zatáček," dodal.
Diskuze (3) Další článek: Barrichello: Stále sním o tom, že budu mistr světa
14:15 | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
13:10 | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10