Udělali jsme malý krok zpátky, říká Rosberg

Nico Rosberg je očividně lehce na rozpacích z nového auta, které Mercedes nasadil v Barceloně. Druhý muž průběžného bodování jezdců má dokonce dojem, že si tým v porovnání s konkurencí trochu ublížil.

„Přijel jsem sem s tím, že bych mohl využít příležitost, ale nevychází to. Udělali jsme malý krok zpátky,“ řekl Rosberg včera večer pro BBC. „Je divné, že v Šanghaji jsem byl v  porovnání s Red Bullem pomalejší o čtyři desetiny a teď najednou o 1,4 vteřiny.“

Mercedes před závodem ve Španělsku mimo jiné upravil kryt motoru a prodloužil rozvor. Podle Rosberga to zlepšení je, ale menší než jakého dosáhli ostatní tři vedoucí týmy. Po včerejší kvalifikaci, ve které skončil až osmý, si stěžoval, že se mu stále nedaří najít ideální nastavení a špatně se mu řídí.

„S autem jsme určitě pokročili, ale zůstává tu pár neznámých. Pořád třeba nevíme, proč byl Michael (Schumacher) v Šanghaji tak pomalý,“ poznamenal.

Rosberg ve Španělsku zaznamenal letos zatím nejhorší kvalifikační výsledek. Ve čtyřech závodech před tím nikdy nevypadl z první šestky. Poprvé ho také porazil jeho týmový kolega Schumacher. Schumacherovo šesté místo je naopak jeho nejlepší umístění na roštu po návratu k závodění. Sedminásobnému mistrovi světa nové auto vyhovuje mnohem víc, i když ani on ještě není úplně spokojený.

„Pracuje se mi určitě líp, ale nejsem si jistý, že jsme pokročili dost. Být o víc než vteřinu za Red Bullem mě moc netěší,“ řekl. „Ale Barcelona je trať, kde se dobrá aerodynamika vyplácí mnohem víc než na jiných tratích. Až přijedeme do Monaka, může to být zase úplně jiné,“ dodal.

Další článek: Střed pole: V první desítce jsou Kubica a Kobajaši

17:55 | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
13:12 | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.