Udělal jsem maximum, říká druhý Verstappen | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Udělal jsem maximum, říká druhý Verstappen

Max Verstappen z Red Bullu stejně jako v trénincích i v kvalifikaci na Velkou cenu Las Vegas formule 1 na nejrychlejšího nestačil. Díky penalizaci Carlose Sainze ale bude stát v první řadě.

Jak zkrácený první, tak už více vypovídající druhý páteční trénink vyhrál Charles Leclerc z Ferrari. V tom třetím se do čela dostal George Russell.

Verstappen po šestém místě ve druhém tréninku a čtvrtém v poslední přípravě před kvalifikací skončil v Q3 třetí se ztrátou 378 tisícin na Leclerca.

Původně druhý Sainz ale na roštu klesne o deset pozic za nasazení nových komponent a Verstappen se tak posune do první řady k Leclercovi.

„Je tu docela chladno a klouže to. Navíc jsme na městské trati, snažíte se dostat co nejblíže ke zdi,“ řekl Verstappen.

„Myslím, že jsme dnes dosáhli maxima. Celý víkend v rychlosti na jedno kolo trochu ztrácíme. V kvalifikaci to bylo celkem patrné, v závodě ale samozřejmě doufám v lepší výkon. Znovu jsme na tom dobře v práci s pneumatikami a můžeme se posunout dopředu,“ dodává letošní mistr světa.

Za Pérezovým výpadkem v Q2 stálo chybné rozhodnutí

Druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez vypadl už ve druhé části kvalifikace, kde obsadil dvanácté místo.

„S týmem jsme před kvalifikací měli určenou nějakou strategii. Neznáme tuto trať a přemýšleli jsme, co bude nejlepší a šli jsme touto cestou. Zpětně je už snadné hodnotit, že to bylo špatné rozhodnutí,“ řekl Pérez.

Nová městská trať neustále zrychlovala a ostatní piloti v závěrečných sekundách Q2 tak vylepšovali své časy, zatímco Pérez to vše sledoval z boxů.

„Už v Q1 jsme měli štěstí, že jsme postoupili, protože jsme nedokončili poslední kolo a vrátili se do boxů. Q2 jsme pak ukončili trochu dříve, trať ale stále zrychlovala a my byli v boxech,“ dodal Pérez, který vydělá jednu pozici na penalizaci Carlose Sainze, který se na roštu zařadí na jeho původní dvanácté místo.

Doporučujeme

Články odjinud