Udělal jsem maximum, apeluje Sutil na šéfa Force Indie

Přesto, že zažívá Adrian Sutil jednu z nejlepších sezon ve formuli 1 a před posledním závodem má na svého týmového kolegu náskok jedenácti bodů, svou další budoucnost u indické stáje jistou nemá.
Udělal jsem maximum, apeluje Sutil na šéfa Force Indie

Šéf Force Indie Vidžaj Mallya, zdá se, s oznámením jezdeckého složení svého týmu pro příští rok nikterak nespěchá. Největší šance se všeobecně připisují variantě Paul di Resta - Nico Hülkenberg. To by současně znamenalo, že by o své místo přišel Adrian Sutil, který pro indický tým závodí od dob jeho vzniku. Němec má ale svědomí čisté a podotýká, že pro to, aby si vysloužil prodloužení smlouvy, udělal maximum.   

"Z mé strany jsem ukázal vše, čeho jsem schopný - více dělat nemohu. Nemám žádnou první volbu. Jsem k tomuto týmu velice loajální a Vidžaj byl loajální ke mně, takže proto, cokoliv udělám, jsem k němu upřímný. Současně také doufám, že je upřímný i on ke mně. Proto musíme ještě trochu vyčkat."

Sutil podotýká, že o svou budoucnost strach nemá a ve formuli 1 bychom ho měli vídat i v příštích letech. Proslýchá se o rozhovorech s Renaultem či Williamsem. Pokud by si ale mohl vybrat, rád by zůstal s Force Indií.

"Tento tým mám rád a cítím se v něm velmi pohodlně. Myslím si, že v posledních letech jsme toho spoustu dokázali. Jsem pyšný, protože jsme pracovali společně a to, kde teď jsme, je velmi působivé. Rozhodně bych tu rád odjel další sezonu," nechal se slyšet Němec.

Diskuze (17) Další článek: Toro Rosso věří, že v šampionátu letos dokáže porazit Sauber
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10