Účelový výjezd safery caru a zkratky

"Pro Massu se misky vah neustále houpaly kolem neutrální polohy a je fér říci, že do druhé mističky Hamiltonovi občas nějakým valounkem přispěl."

 

Felipeho Massu trápí Singapur 2008 v souvislosti s následnou porážkou v boji o titul ještě letos. A nejspíš dlouho ještě trápit bude. A je co se divit? Ze Singapuru 2008 odjel bez bodu, ačkoli byl suverénem víkendu a deset bodů bylo v kapse. Podstatně více než jeden bod, který mu k zisku titulu v závěru Velké ceny Brazílie 2008 scházel.

Piquetův podfuk s úmyslnou havárií Massa prokoukl mezi prvními, ačkoli se mu podle vlastních slov nikdo nepřiznal.

"Chtěl jsem slyšet pravdu, protože mi přišlo, že to, co se stalo, byla až dokonalá souhra okolností," řekl Massa.

Statečnost a grácie, se kterou porážku v Sao Paulu přijal, zaslouží maximální úctu. Je fér říci, že jej o titul mistra světa připravil Renault. Ale Renault sám na to nestačil.

Piquetova havárie by neměla vliv na Massu mistra světa, nebýt chybky při Velké ceně Malajsie, kde v hodinách skončil ve štěrkové zóně po nevynucené chybě. O závod dřív v Melbourne odstoupil pro poruchu motoru, stejně jako v Maďarsku z prvního místa tři kola před cílem! A zapomenout nesmíme na taneční piruety na deštěm smáčeném Silverstonu. To je téměř 30 bodů a to jsem přihmouřil očko nad skandálně prominutou penalizací ve Valencii.

Oproti tomu skutečný šampion Lewis Hamilton chyboval v Kanadě, po které mu bylo doporučeno vrátit se do autoškoly. A to bylo Hamiltonovo jediné odstoupení.

Jinými slovy: pro Massu se misky vah neustále houpaly kolem neutrální polohy a je fér říci, že do druhé mističky Hamiltonovi občas nějakým valounkem přispěl. Že za definitivní přehoupnutí na Hamiltonovu stranu může pírko v podobě Piquetovy nehody není důvodem pro dlouhotrvající pláč.

Nakonec, Piquet Massovu ztrátu v Singapuru nijak nezapříčinil. Piquet svou kolizí Massu ze závodu nevyřadil a ani Massa nenajel na trosky jeho vozu, které mohly znamenat odstoupení ze závodu. Byl to safety car, při jehož výjezdu Ferrari nezvládlo Massovu zastávku a tento safety car lze s nadhledem brát jako záměrné zdramatizování do té doby nudného závodu.

Je to tisíckrát lepší než Ecclestonem navrhované... zkratky!

Další článek: Josef Král bude závodit v hlavní sérii formule GP2

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00