Účastník singapurské aféry Pat Symonds může pracovat ve F1 jako konzultant

Bývalý šéfinženýr Renaultu F1 Pat Symonds se sice zavázal, že nebude ve formuli 1 pracovat až do konce roku 2012, ale platí to jen pro přímé zapojení do provozu týmů. Jako konzultant se může vrátit už teď.

Poté, co Flavio Briatore znovu odmítl spoluvinu na úmyslné nehodě Nelsona Piqueta v GP Singapuru 2008, přišel i Symonds s vlastním prohlášením, kterým mění dojem z výsledku sporu.

"Podle této dohody (s FIA) Pat Symonds uznává, že bylo jeho povinností zabránit, aby se něco takového (Piquetova úmyslná nehoda) stalo. Protože tak neučinil, musí nést spoluzodpovědnost za tento incident," uvedl o sobě Symonds ve svém prohlášení. "Proto se v nejlepším zájmu tohoto sportu dohodl s FIA, že nebude zastávat žádnou přímou provozní roli ve formuli 1 do konce roku 2012 a ani v žádné jiné závodní sérii FIA do konce roku 2011."

"Tato dohoda mu nebrání v tomto období působit v roli konzultanta jakéhokoliv týmu a bude (Symonds) i nadále přispívat tomuto sportu tímto a jiným způsoby. Ve světle této dohody považuje spolu s FIA tuto záležitost za uzavřenou."

Symonds měl od FIA původně pětiletý zákaz působení v motorsportu, Flavio Briatore doživotní.

Další článek: I když to tak možná nevypadá, formule 1 šetří, říká Lowe

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.