Účast v Le Mans? Byl by to sen, říká Gasly | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Účast v Le Mans? Byl by to sen, říká Gasly

Pierre Gasly rozšířil řady pilotů F1, kteří by měli zájem se jednoho dne zúčastnit 24hodinovky v Le Mans.

Legendární závod 24 hodin Le Mans je obrovským lákadlem pro spoustu pilotů, a to včetně těch, kteří již okusili i účast v závodech F1.

Důkazem toho je i skutečnost, že se letošního ročníku zúčastnilo takřka 20 bývalých pilotů F1 a také mezi aktivními jezdci z královny motorsportu nalezneme jezdce, kteří se tohoto závodu zúčastnili. Konkrétně jde o Fernanda Alonsa, Nika Hülkenberga a Kevina Magnussena – první dva jmenování navíc v Le Mans oslavili vítězství.

Jejich řady by však chtěli rozšířit i další. Max Verstappen dlouhodobě mluví o tom, že ho Le Mans láká a totéž potvrdil třeba i Charles Leclerc vloni, když slavnou 24hodinovku navštívil. 

Stejně nyní během uplynulého víkendu mluvil i jezdec stáje Alpine Pierre Gasly, jenž letos do Le Mans zavítal jako host francouzské automobilky, která nasazuje vozy nejen v F1, ale i právě i v mistrovství světa vytrvalostních závodů.

„Myslím, že je to sen každého dítěte. Sledoval jsem tenhle závod, už když jsem byl malý,“ uvedl Gasly ve vysílání televizní stanice Eurosport. 

„Vlastně jsem v Le Mans pět let žil. Studoval jsem zde a mám k tomuto městu a k této trati blízko. Určitě bude mým snem jednou Le Mans vyhrát," nechal se dále slyšet francouzský závodník.

„Zatím se však plně soustředím na formuli 1,“ dodal Gasly, který svojí přítomností týmu Alpine příliš štěstí nepřinesl, jelikož ani jeden z jeho dvou vozů nedojel do cíle.

Doporučujeme

Články odjinud