U Williamsu skončí také spoluzakladatel týmu Head, ale ne kvůli výsledkům

Formuli 1 letos opustí jedna z legendárních osobností, z týmu Williams odejde jeho spoluzakladatel a spolumajitel Patrick Head.
U Williamsu skončí také spoluzakladatel týmu Head, ale ne kvůli výsledkům

Head svůj krok naznačil už dříve, když dal k dispozici na burzu většinu svých akcií týmu. Williams nechce opustit úplně, líbilo by se mu pracovat třeba v divizi hybridních pohonů. Ale formuli 1 letos opustí definitivně.

"Patrick dal jasně najevo, že letos odejde do důchodu, což se někdy v průběhu letošního roku stane," potvrdil šéf týmu Adam Parr pro Reuters. "Nemá to nic společného s tou reorganizací, jde jen o to, že mu bude 65 let a dal najevo, že nastal čas, aby se v životě věnoval jiným zájmům."

Headův odchod tedy nesouvisí se špatným vstupem do sezóny, který stál místa technického ředitele Sama Michaela a šéfa aerodynamiky Jona Tomlinsona, psali jsme zde.

"Přijdou dost velké změny, ale věřím, že jsou dobře navržené, naplánované a koordinované tak, abychom na konci roku snad měli novou skupinu lidí pro sezónu 2012 a následující roky," dodal Michael.

Další článek: Video: Senna si natočil svoji jízdu s formulí 1 ve Spa mobilním telefonem

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.