U Williamsu panují v Číně smíšené pocity

Massa si závod v Šanghaji užil, Bottas jej hodnotí jako zklamání.
U Williamsu panují v Číně smíšené pocity

Jezdci Williamsu odjíždějí z dějiště Velké ceny Číny se smíšenými pocity. Zatímco Felipe Massa má ze svého závodu radost, Valtteri Bottas se v jeho průběhu spíše trápil.

Massa vyrážel do závodu z desátého místa, dobře si však poradil během zmatků v prvním kole a posunul se vzhůru. V závěru závodu za sebou dlouho držel rychlého Lewise Hamiltona. Tlaku obhájce titulu nakonec odolal a do cíle dojel šestý.

„Byl to dobrý závod,“ zhodnotil Massa. „Celý závod jsem strávil souboji s ostatními vozy a naše strategie byla správná.“

„Měl jsem ze své strategie obavy, když vyjel safety car, protože jsem netušil, jestli vyjde, nebo ne, ale po safety caru byla moje rychlost okamžitě dobrá, takže se mi podařilo vybudovat si solidní náskok na ostatní kluky.“

„Dnes jsme skvěle zvládli práci s pneumatikami. Jsem vážně, vážně spokojený se svým výkonem, byl to zábavný závod.“

Bottase ovlivnily kolize v úvodu

Bottas naproti tomu na incidentech v prvním kole prodělal. Kolize jezdců Ferrari se odehrála přímo před ním, což Fina srazilo pořadím dolů. Nepomohlo pak ani rychlé opotřebovávání pneumatik střední směsi.

„Tenhle závod je zklamáním,“ řekl Bottas. „Na startu jsem byl zablokovaný kvůli kolizi obou ferrari a ztratil jsem spoustu pozic.“

„Začátek závodu vypadal v pohodě, rychlost na měkkých pneumatikách byla poměrně dobrá, ale jakmile jsem přezul na střední, rychlost byla ta tam a já se celkově trápil s přilnavostí.“

„Musíme se na to podívat a zjistit, jestli bylo s autem všechno v pořádku, ale v posledním stintu to dnes bylo těžké.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Räikkönen: Páté místo po kolizi na startu není žádná katastrofa

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10