U Williamsu je oficiálně volné místo. Kdo ho obsadí?

Williams před pár dny oznámil, že Nicholas Latifi u týmu na konci sezóny končí. Kdo ho nahradí?
Foto: Getty Images / Dan Mullan
U Williamsu je oficiálně volné místo. Kdo ho obsadí? | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Williams letos učinil ohledně jezdecké sestavy dvě oznámení. Na začátku srpna potvrdil, že s Alexem Albonem podepsal víceletou smlouvu. Před pár dny pak oznámil, že Nicholas Latifi na konci roku končí.

Čekáme tak ještě na třetí oznámení – kdo bude v příštím roce týmovým kolegou Alexe Albona.

Kandidátů je více a zatím se nezdá, že by některý z nich byl favoritem. Respektive... jeden favorit zde je a jmenuje se Nyck de Vries. V Monze zastoupil nemocného Albona a vedl si velmi dobře v kvalifikaci i v závodě. De Vries je v Grove na seznamu určitě hodně vysoko, patrně na prvním místě, ale je spojován také s Alpine a AlphaTauri.

Další možností je Logan Sargeant. Američan je od loňského roku členem jezdecké akademie Williamsu. V USA ho čeká účast v prvním tréninku. K účasti ve formuli 1 bude potřebovat ještě nějaké body pro super licenci. Podle dostupných informací by měl v šampionátu formule 2 skončit v první pětce. Měl by mít 27 bodů pro super licenci, za účast v tréninku získá 1, takže potřebuje 12. Za páté místo jich získá 20.

Aktuálně je Logan Sargeant na třetím místě, ale na šestého Fittipaldiho má náskok jen 6 bodů. Bohužel dalším a posledním víkendem F2 je až Abú Dhabí na konci sezóny.

Ve hře mohou být také Antonio Giovinazzi, Mick Schumacher (pokud přijde o sedačku u Haasu) a Daniel Ricciardo.

Další článek: K narozeninám druhý titul? Verstappen se v Singapuru stane mistrem světa, když...

Témata článku:

Aktuality

1. prosince | Rezervním jezdcem McLarenu ve F1 bude Alex Palou, který závodí v IndyCar (od roku 2024 tam bude závodit za McLaren). 
30. listopadu | Logan Sargeant bude ve formuli 1 závodit s číslem 2, které jako poslední používal Stoffel Vandoorne v roce 2018. 
30. listopadu | McLaren pro formuli E. Za volant se posadí René Rast a Jake Hughes 
30. listopadu | Za tým Virtuosi ve F2 budou v příštím roce jezdit Jack Doohan a Amaury Cordeel. Doohan je juniorem Alpine.