U vozu 2010 jsme konečně naplno využili pravidla, říká McLaren

Dvojité difuzory ovlivnily vývoj letošního MP4-24.
McLaren patřil na začátku sezóny do většiny týmů, která se domnívala, že dvojité difuzory nejsou legální. FIA ale byla opačného názoru, a tak mu nezbylo, než vůz přepracovat a dvojitý difuzor použít také. Bylo to ale doprovázeno kompromisy, kterým se mohl vyhnout až při návrhu a konstrukci vozu 2010.

"Do vozu pro příští rok jsme vložili obrovské úsilí," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh. "Vím, že už teď je rychlejší (než ten letošní), vývoj jde dobře a pokroku dosahujeme každý den."

"Akceptovali jsme současnou interpretaci pravidel, protože na začátku roku jsme jí neměli stejnou jako některé ostatní týmy. Moc jsme se kvůli tomu neozývali, protože upřímně řečeno, měli jsme dost práce. Ale u vozu pro příští rok jsme jí využili naplno."

"Všichni tvrdě pracují a já věřím, že na začátku příštího roku budeme mít vůz, který bude okamžitě rychlý. Ale máme hodně těžkých soupeřů a jsem si jistý, že Ferrari a ostatní týmy se snaží stejně. Nikdo z nás si nemyslí, že bude příští rok snadné vyhrávat závody, ale skutečně věřím, že budeme bojovat vpředu."

McLarenu se podařilo zvrátit nepříznivý vývoj sezóny až v její druhé polovině. Klíčové byly úpravy vozu, které tým nasadil v Grand Prix Německa. Whitmarsh přiznal, že je hrdý na obrat, který se týmu podařil.

"Mnoho týmů věnovalo hodně úsilí zlepšování v letošní sezóně, ale když se podíváte na druhou polovinu od Německa, Lewis získal více bodů než jakýkoliv jiný jezdec a my jako tým jsme zaostali jen o tři body za Red Bullem," konstatoval Whitmarsh.

"Doufejme, že během nadcházejícího víkendu dosáhneme výsledku, který nám zajistí vítězství v druhé polovině sezóny! Doufám a věřím, že máme velmi dobrou šanci v Abú Zabí zvítězit. To mě naplňuje pocitem velké hrdosti na to, co lidé v týmu dokázali."

O jezdeckém složení pro příští rok rozhodne McLaren až po skončení sezóny. Podle Whitmarshe má tým štěstí, že o něj projevuje zájem několik jezdců.
Další článek: GP Abú Zabí 2009 - čtvrtek