U Verstappenů mají jasno: Chtějí Hülkenberga

Jos Verstappen i jeho syn chtějí u Red Bullu v příštím roce Nica Hülkenberga.
U Verstappenů mají jasno: Chtějí Hülkenberga

Alex Albon měl od Red Bullu dva závody na to, aby ukázal, že si zaslouží sedačku v příštím roce. Druhým závodem byla Imola. V novém rozhovoru však Marko uvedl, že lhůta bude delší. „Dáme mu trochu více času,“ řekl Marko pro Motorsport-Total.

„Má ještě čas i v Abú Dhabí, aby prokázal svou hodnotu, a pak interně rozhodneme, zda pokračovat, nebo vyhledat někoho jiného. Na trhu je mnoho jezdců, takže nebudeme spěchat.“

Mnoho jezdců sice na trhu možná je, ale reálně jsou ve hře jen tři. Nepředpokládáme, že by Red Bull vzal například Grosjeana.

„Mohou to být jen tři jezdci – Albon, Hülkenberg nebo Pérez,“ řekl Jos Verstappen pro Ziggo Sport. „Mám stejné preference jako Max.“

Preferencí má být Nico Hülkenberg. „Max potřebuje silného kolegou – poslední závod by se odvíjel jinak.“

Hülkenberg: Verstappenovi se mohu přiblížit na tři desetiny sekundy

Hülkenberg: Verstappenovi se mohu přiblížit na tři desetiny sekundy

Verstappen uvedl, že druhý vůz na předních pozicích může pomoci při volbě strategie. Ale není to jen o závodě.

„S dobrým týmovým kolegou také získáte v tréninku lepší data. Pokud máte dva jezdce, kteří mohou jít každý svou cestou, získáte tímto způsobem více informací.“

Podobné úvahy Jose Verstappena sice jsou správné, ale přímo Max Verstappen nedávno uvedl, že silného týmového kolegu ani moc nepotřebuje.

Podle Verstappena zkušený a rychlý týmový kolega potřeba není

Podle Verstappena zkušený a rychlý týmový kolega potřeba není

Red Bull chce dva dobré jezdce, aby se mohl pokusit už příští rok bojovat s Mercedesem o titul.

„V příští sezóně bude nový motor, který je již lepší než ten současný, takže je to pozitivní. Konkurence ovšem samozřejmě nezůstává stát,“ řekl Jos Verstappen.

„Všimli jsme si, že se přibližujeme konkurenci. Poslední závod byl obzvláště vzrušující, takže doufejme, že příští rok budeme mít lepší auto, aby měl Max šanci bojovat o šampionát.“

Další článek: Cunodu čeká test. Stále je největším favoritem na sedačku u AlphaTauri

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.