U týmů ze středu pole převládá po VC Bahrajnu spíše zklamání

Jediným pilotem ze středu pole, jemuž se podařilo v neděli odpoledne dosáhnout na body, byl Paul di Resta. Daniel Ricciardo na včerejší nadějný kvalifikační výsledek nenavázal.
U týmů ze středu pole převládá po VC Bahrajnu spíše zklamání

Force India

Spokojeností mohl po Velké ceně Bahrajnu oplývat Paul di Resta. Po startu z desátého místa si v závodě o čtyři příčky polepšil a za odměnu si připsal osm bodů do své sbírky. "Tým odváděl úžasnou práci po celý víkend, strategie vyšla a zastávky v boxech byly perfektní," pochvaluje si skotský jezdec. "Věděli jsme, že bude velkou výzvou jet pouze na dvě zastávky a bylo to velmi těsné, protože v posledním kole mi pneumatiky úplně odešly. Fernando byl za mnou velmi blízko. Já jsem si schoval trochu KERSu na poslední zatáčky a dokázal jsem se před ním udržet," popisuje závěr závodu di Resta. Kolega Hülkenberg doplatil na nepovedený start. Na jeho voze se vyskytly technické potíže. "Myslím si, že můj závod byl rozhodnut na startu samotném, kde jsem měl problémy se spojkou. (V tu chvíli) začal fungovat anti-stall. To poznamenalo můj start a odsunulo mě na konec pole. Od té chvíle to byl dlouhý a těžký boj o to prokousat se polem," podotýká Nico Hülkenberg, dvanáctý muž v cíli Velké ceny Bahrajnu.    

Sauber

Po bodovém půstu v minulém závodě doufal Sergio Pérez v opětovný návrat na vyšší příčky. Mexičan se celou dobu pohyboval na hranici první desítky, jenže pak přišlo zaváhání při zastávce v boxech a poslední bodované místo připadlo Michaelu Schumacherovi. "Věděli jsme, že tento okruh pro nás nebude lehký. Dneska jsme byli příliš pomalí. Vyzkoušeli jsme obě strategie, ale dnes tu zkrátka nebylo nic, co by nám mohlo pomoci. Hodně jsem trpěl degradací pneumatik a kvůli problému během zastávky v boxech jsem ztratil místo a také bod ve prospěch Michaela. Na rovinkách byl velmi rychlý, neměl jsem žádnou šanci jej dostat," přiznává dnes jedenáctý Pérez. Na velké opotřebení italského obutí si stěžuje také týmový kolega Kobajaši, jenž obsadil celkové třinácté místo. "Start byl příliš pomalý. Hodně se mi protočila kola, musíme se na to podívat. Začínali jsem na sadě nových středních pneumatik a pokoušeli jsme se o strategii dvou zastávek, ale nakonec to nevyšlo. Naším problémem byl celkový nedostatek rychlosti," dodává Japonec.   

Toro Rosso

"Je to stejný obrázek jako v Číně. Tam jsem měl během závodu také dobrou rychlost, ale byl jsem pomalý v kvalifikaci. Musíme to vyřešit, protože pokud se nám podaří startovat více vpředu, pak bychom se v neděli měli dočkat pozitivnějšího výsledku," soudí Vergne, který podle svých slov vložil do dnešního závodu maximální úsilí. Po startu ze sedmnáctého místa toho ale moc nesvedl a pod šachovnicovou vlajkou projel jako čtrnáctý. Mnoho důvodů k radosti neměl ani druhý pilot Toro Rosso Daniel Ricciardo. Ten ve včerejší kvalifikaci vybojoval nadějnou šestou příčku. Závod však nevyšel zcela podle jeho představ a nakonec jej dokončil na nebodovaných pozicích. "Tohle nebylo přesně to, v co jsem doufal, poté co jsem startoval šestý. Úvodní kolo změnilo celý můj závod. Můj start nebyl nijak skvělý a poté jsem se propadal. Poškození na předním křídle věci také zhoršilo. Měl jsem dobrou šanci na to, abych zajel silný závod, ale ztráta všech těch míst na startovním roštu mě přišla draho," je si vědom Australan.  

Williams

Ani jeden z pilotů stáje z Grove cíl Velké ceny Bahrajnu nespatřil. Bruno Senna ze závodu odstoupil tři kola před koncem kvůli mechanickým problémům: "V prvním kole jsme udělali vše správně, bohužel nám ale dělalo problémy udržet rychlost vozů před námi. Myslím si, že jsme dnes byli, co se týče nastavení, docela agresivní. Ke konci jsem začal pociťovat vibrace na brzdovém pedálu. Inženýři to sledovali a já jsem dál tlačil na pilu, i když nikdy nevíte, co se stane. Vibrace se ale zhoršovaly a tak jsme se rozhodli zajet do boxů, abychom neriskovali případnou nehodu." Velmi nepovedený víkend má za sebou Pastor Maldonado. Nejprve museli mechanici na jeho voze neplánovaně vyměnit převodovku, kvůli čemuž dostal Venezuelan penalizaci pěti míst na startu, poté jej ze závodu ve čtyřiadvacátém kole vyřadil defekt pneumatiky. "Jsem zklamaný kvůli týmu, protože výkon tu byl. Vůz reagoval dobře a já jsem byl schopný získat mnoho pozic. Dnes jsem cítil, že jsme mohli posbírat další body, bohužel tomu tak nebylo," uzavírá Maldonado.  

Diskuze (6) Další článek: Räikkönen věří, že brzy bude moci i vyhrát, Grosjean slaví první pódium
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.
20. října | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00