U Toro Rosso se nevyspí. Musí opravit obě auta

Jezdci doufají, že nebudou muset startovat z boxů.
Klepněte pro větší obrázekMechaniky u Toro Rosso čeká v japonské Suzuce dlouhá noc. Jezdci jim v kvalifikaci rozbili obě auta. Sebastien Buemi skončil desátý, Jaime Alguersuari patnáctý.

Buemi mohl být i výš, ale na konci druhé části boural a do třetí už nenastoupil. „Nejsem spokojený, je to velká škoda. Měl jsem dneska super auto,“ poznamenal. Problémy měl už na začátku kvalifikace. V zatáčce Degner dostal smyk a poškodil si záď o bariéry.

Mechanici mu museli auto urychleně opravit. Do druhé části postupoval jako pátý. Krátce před jejím koncem ale boural znovu.

„V tom místě byl hodně vysoký obrubník. Když ho trefíte, tak ho v té rychlosti prostě přeletíte,“ popsal. Zatím není jasné, jak moc si Buemi své auto poškodil. O pozici na roštu by mohl přijít, pokud bude jeho monopost potřebovat rozsáhlejší opravy. Už tak ho komisaři srazili až na čtrnácté místo. Nelíbilo se jim, že se Buemi po své nehodě belhal do boxů z poškozeným autem a neodstavil ho.

Hodně si naopak díky komisařům pomohl Jaime Alguersuari. Smršť penalizací ho vynesla na desáté místo, přestože původně byl patnáctý. Alguersuari dnes poprvé v kariéře postoupil z první části kvalifikace. V té druhé ale vyletěl ze zatáčky Degner a ze zdemolovaného auta mu musel pomáhat lékař.

„Byl jsem na těch tvrdých pneumatikách až moc rychlý. Vyjel jsem na trávu a ztratil přilnavost i kontrolu nad autem. Na to, jak rychle tam jezdíme, je v tom místě dost vysoký obrubník,“ poznamenal Alguersuari.

Devatenáctiletý Španěl je v pořádku, jeho monopost ale bude potřebovat péči. „Doufám, že to půjde spravit tak, abych mohl startovat (z roštu),“ doufal.
Další článek: O Glockově startu se rozhodne ráno