U soudu jsme byli úspěšní, říká Lotus. Není to pravda, namítá Lotus Renault

Soudce odmítl vydat předběžné rozhodnutí ve sporu o jméno Lotus a nařídil řádný proces. Každá strana tuto zprávu interpretuje jinak.
U soudu jsme byli úspěšní, říká Lotus. Není to pravda, namítá Lotus Renault

Tým Tonyho Fernandese neskrýval po včerejším verdiktu, v rámci něhož byl naplánován proces na březen, radost. "Team Lotus je nadšený, že jsme u předběžného slyšení byli úspěšní a že soudce smetl ze stolu žádost skupiny Lotus ještě dřív, než si vůbec vyslechl argumenty právních zástupců obou stran."

I když Fernandes interpretoval první soudcův krok jako své dílčí vítězství, stejnou radost měl i jeho protivník. "Skupina Lotus a Proton jsou nadšení z výsledku včerejšího slyšení, v rámci kterého soudce nařídil v této záležitosti řádný proces v co nejkratší době, uskuteční se za pár týdnů na začátku sezóny 2011."

Skupina Lotus navíc obvinila Fernandesův tým z překrucování faktů. "Skupina Lotus a Proton se seznámily s tiskovým prohlášením týmu 1Malaysia, je naprosto nesprávné a desinterpretuje soudcovo rozhodnutí tím, že tvrdí, že žádost skupiny Lotus byla ´smetena ze stolu´."

"O žádosti skupiny Lotus nebylo učiněno žádné rozhodnutí. Soudce navrhl, že lepší procesní cestou bude nařídit rychlé soudní řízení ve všech záležitostech, o které se v tomto případě vede spor. Tým 1Malaysia nejdříve odmítal soudcovu snahu vše vyřešit rychle a před začátkem sezóny 2011, ale to rozhodnutí nakonec padlo a nejbližší možné datum byl 21. březen."

Skupina Lotus samozřejmě nepochybuje o tom, že z tohoto sporu vyjde vítězně, tedy že soud zakáže Fernandesovi používat jméno Lotus.

Diskuze (91) Další článek: Jihoafrická republika usiluje o návrat do kalendáře s městským okruhem
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo