U soudu jsme byli úspěšní, říká Lotus. Není to pravda, namítá Lotus Renault

Soudce odmítl vydat předběžné rozhodnutí ve sporu o jméno Lotus a nařídil řádný proces. Každá strana tuto zprávu interpretuje jinak.
U soudu jsme byli úspěšní, říká Lotus. Není to pravda, namítá Lotus Renault

Tým Tonyho Fernandese neskrýval po včerejším verdiktu, v rámci něhož byl naplánován proces na březen, radost. "Team Lotus je nadšený, že jsme u předběžného slyšení byli úspěšní a že soudce smetl ze stolu žádost skupiny Lotus ještě dřív, než si vůbec vyslechl argumenty právních zástupců obou stran."

I když Fernandes interpretoval první soudcův krok jako své dílčí vítězství, stejnou radost měl i jeho protivník. "Skupina Lotus a Proton jsou nadšení z výsledku včerejšího slyšení, v rámci kterého soudce nařídil v této záležitosti řádný proces v co nejkratší době, uskuteční se za pár týdnů na začátku sezóny 2011."

Skupina Lotus navíc obvinila Fernandesův tým z překrucování faktů. "Skupina Lotus a Proton se seznámily s tiskovým prohlášením týmu 1Malaysia, je naprosto nesprávné a desinterpretuje soudcovo rozhodnutí tím, že tvrdí, že žádost skupiny Lotus byla ´smetena ze stolu´."

"O žádosti skupiny Lotus nebylo učiněno žádné rozhodnutí. Soudce navrhl, že lepší procesní cestou bude nařídit rychlé soudní řízení ve všech záležitostech, o které se v tomto případě vede spor. Tým 1Malaysia nejdříve odmítal soudcovu snahu vše vyřešit rychle a před začátkem sezóny 2011, ale to rozhodnutí nakonec padlo a nejbližší možné datum byl 21. březen."

Skupina Lotus samozřejmě nepochybuje o tom, že z tohoto sporu vyjde vítězně, tedy že soud zakáže Fernandesovi používat jméno Lotus.

Diskuze (91) Další článek: Jihoafrická republika usiluje o návrat do kalendáře s městským okruhem
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10